Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Δεύτερη νίκη για τα Δειλινά 1-0 την Αγία Βαρβάρα

Κυριακή, 18 Οκτωβρίου 2020 20:24 Γράφτηκε από τον

Την δεύτερη νίκη τους, στην επιστροφή στην Α2 ΕΠΣΗ, πήραν τα Δειλινά που επικράτησαν του ΑΣΑΒ με 1-0, παρά τις πολλές απουσίες.

Η ομάδα του Μάνου Μιχελάκη έκανε το 2 στα 2 στο φετινό πρωτάθλημα παίρνοντας μία ακόμη νίκη στην έδρα της.

Ο Τσατσάκης με ωραίο σουτ στο 22' υποχρέωσε την ομάδα του Γιώργου Φιολιτάκη στην πρώτη της ήττα εφέτος.

Τα πρώτα λεπτά ήταν αναγνωριστικά στην αναμέτρηση, με την κατοχή να είναι μοιρασμένη.

Στο 22ο λεπτό ο Τσατσάκης με ωραίο σουτ εκτός περιοχής, άνοιξε το σκορ για την ομάδα του, γκολ το οποίο έμελλε να δώσει τη νίκη στον ΠΑΟ Δειλινών.

Το συγκρότημα του Γιώργου Φιολιτάκη, προσπάθησε να φτάσει στην ισοφάριση πριν το τέλος του πρώτου μέρους με τους Βαλαμούτσουνο και Χασουράκη, ωστόσο ο ΠΑΟ Δειλινών ήταν αυτός που έφτασε πιο κοντά στο δεύτερο γκολ, με τον Ορφανό να αστοχεί από το ύψος της μικρής περιοχής στο 45.

Στο δεύτερο μέρος τα Δειλινά έριξαν το ρυθμό του αγώνα, ο οποίος παίχτηκε κυρίως στον χώρο του κέντρου, με τον ΑΣΑΒ να απειλεί με τους Σιαμπλαούρα και Γαρεφαλάκη, να φτάσει στο γκολ της ισοφάρισης, μάταια όπως δείχνει και το τελικό αποτέλεσμα.

Δειλινά (Μάνος Μιχελάκης): Κοκκινάκης, Αδαμάκης, Τζαγκαράκης, Ψαράκης (55' Μιχελάκης), Μουτσομετάι, Νικητόπουλος, Ορφανός (70' Αγγελιδάκης), Πασσάς, Χουρίδης (55' Κεφαλούκος), Τσατσάκης, Σταματάκης (70' Μπρίνταλος).
ΑΣΑΒ (Γιώργος Φιολιτάκης): Μυλωνάκης, Φωτάκης, Σκουλάς, Μπαλωμένος, Σιαμπλαούρας, Σφακιανάκης, Γαρεφαλάκης, Βαλαμούτσουνος, Χασουράκης (65' Καμπάνης), Αποδουλιανάκης (75' Νινιράκης)