Σάββατο, 23 Ιανουαρίου 2021

Άγιος Δημήτριος - Αγία Βαρβάρα 1-1: Όλα κρίθηκαν σε ένα δεκάλεπτο

Κυριακή, 01 Νοεμβρίου 2020 18:49 Γράφτηκε από τον
Αγ. Δημήτριος - Αγ. Βαρβάρα Αγ. Δημήτριος - Αγ. Βαρβάρα

Στην μάχη των… Αγίων, Άγιος Δημήτριος και Αγία Βαρβάρα αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1.

Σε ένα δυνατό παιχνίδι που κυριάρχησαν οι δυνατές μονομαχίες Άγιος Δημήτριος και Αγία Βαρβάρα έμειναν ισόπαλοι με 1-1. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στην αναμέτρηση και έχασαν σημαντικές ευκαιρίες με τους Βαλαμούτσουνο καιΤζάρτζαλο, όμως η κορυφαία στιγμή ήρθε με τον Αποδουλιανάκη που βρήκε δύο φορές το δοκάρι στο 27’.

Ο ΑΣΑΒ κατάφερε να πάρει προβάδισμα με ωραία κεφαλιά του Βαλαμούτσουνου στο 36ο λεπτό. Η απάντηση των γηπεδούχων δεν άργησε να έρθει, με τον Σχοιναράκη να αξιοποιεί την ωραία μπαλιά του Νύκταρη και με εύστοχο πλασέ να διαμορφώνει το τελικό 1-1.

Παρά τις προσπάθειες των δύο ομάδων στην επανάληψη το σκορ δεν έμελε να αλλάξει με τους δύο συλλόγους να μοιράζονται τους βαθμούς.

Αγ. Δημήτριος (Β. Μιχελουδάκης): Μανωλακάκης, Σαλούστρος, Βελιβασάκης, Κοτέλης, Σταυριανός, Κατσαμάνης, Σχοιναράκης, Γκαγκάκης, Νύκταρης, Μανωλακάκης, Κατσαμάνης (79’ Πατραμάνης)

Αγ. Βαρβάρα (Γ. Φιολιτάκης): Μανωλακάκης, Νινιράκης Γ., Σκουλάς, Φωτάκης, Σιαπλαούρας, Σφακιανάκης, Γαρεφαλάκης (71’ Σαϊτάκης), Σαλιάι (63’ Χασουράκης), Βαλαμούτσουνος, Τζάρτζαλος, Αποδουλιανάκης (71’ Νινιράκης)