Τρίτη, 10 Δεκεμβρίου 2019

«Καθάρισε» στην επανάληψη ο Ζαρός, 3-0 την ΑΕΚ!

Κυριακή, 17 Νοεμβρίου 2019 17:40 Γράφτηκε από τον

Συνεχίζει να εκμεταλλεύεται στο απόλυτο την έδρα του ο Ζαρός, αφού επικράτησε με 3-0 της ΑΕ Κατσαμπά για την 11η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ.

Στο πρώτο μέρος δεν σημειώθηκε κάποιο τέρμα με τον ρυθμό του αγώνα να είναι μέτριος σε ένα 45' λεπτο που θα ξεχαστεί γρήγορα.

Στην επανάληψη οι πράσινοι πήραν το προβάδισμα με την συμπλήρωση 62΄ λεπτών. Ο Παραθύρας με πάσα βρήκε τον Χριστοφοράκη και αυτός με σουτ άνοιξε το σκορ κάνοντας το 1-0.

Ο Λέσι ανέλαβε δράση για τον Ζαρό και με δύο προσωπικά του γκολ διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Στο 80' μετά από ασσίστ του Χριστοφοράκη πλάσαρε για να κάνει το 2-0, ενώ στο 89ο λεπτό με ατομική προσπάθεια σούταρε κλείνοντας το σκορ, για το 3-0.

Καλύτερη στιγμή για την ΑΕ Κατσαμπά μια πολύ καλή κεφαλιά του Νικολάου Π.

ΖΑΡΟΣ: Χατζιδάκης, Ανδρεαδάκης (65' Λαδιανός), Γκλεζάκος, Μητρόπουλος, Καραμανιτάκης (84' Κουρουθιανάκης), Φραγκιαδουλάκης, Χριστοφοράκης, Μόντι, Παραθύρας (85' Κόκκινος Ν.), Αναγνωστάκης (75' Κοζορώνης Ν.), Λέσι

ΑΕΚ: Λιουδάκης, Λιακάκης, Κοκκινάκης (85' Λέλεκας), Καραφωτιάς Τάκ., Καραφωτιάς, Τόλ., Κάββαλος Δ., Σπύρου (70' Τάγγινης), Καλαμιώτης Ηρ., Νικολάου Π., Ζηρδέλης (70' Νικολάου Χ.), Τσίχλας