Τρίτη, 01 Δεκεμβρίου 2020

ΠΑΟΚρουσώνα - Μοίρες 2-1: Με ανατροπή έκανε το 3X3

Κυριακή, 25 Οκτωβρίου 2020 18:15 Γράφτηκε από τον
ΠΑΟΚ ΠΑΟΚ

Την τρίτη του νίκη σε ισάριθμες αγωνιστικές πήρε ο ΠΑΟΚρουσώνα που επικράτησε με 2-1 των Μοιρών και μάλιστα με ανατροπή.

Στην κορυφή της Α1 ΕΠΣΗ φιγουράρει ο ΠΑΟΚ μετρώντας το απόλυτο των βαθμών μετά από τα τρία πρώτα ματς. Απέναντι στις σκληροτράχηλες Μοίρες δυσκολεύτηκε αρκετά, καθώς το ματς του στράβωσε από νωρίς, όμως έδειξε μέταλλο και έκανε την ανατροπή.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν με τον καλύτερο τρόπο στην αναμέτρηση ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό με κοντινό πλασέ του Κυριακάκη. Όπως ήταν λογικό οι γηπεδούχοι αιφνιδιάστηκαν από αυτή την εξέλιξη και τους πήρε λίγο χρόνο να ξαναμπούν στο παιχνίδι. Στη συνέχεια όμως οι «ασπρόμαυροι» άσκησαν μεγάλη πίεση στην εστία των Μοιρών χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες, χωρίς όμως κάποια να καταλήγει στα δίχτυα.

Ο ΠΑΟΚ μπήκε φουριόζος στην επανάληψη και κατάφερε να βρει γκολ ισοφάρισης επτά λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους. Ο Λιοδάκης έκανε ωραία προσπάθεια από τα πλάγια, έκοψε στον Σακλαμάκη ο οποίος έγραψε το 1-1 στο 52ο λεπτό.

Η ομάδα του Κρουσώνα δεν έμεινε εκεί, αλλά πίεσε ακόμα περισσότερο για την ολική ανατροπή, κάτι που πέτυχε στο 78ο λεπτό. Ξανά ο Λιοδάκης έκανε γλυκιά σέντρα στο πέναλτι οπού ο Μαραθιανός με σουτ στην κίνηση διαμόρφωσε το τελικό 2-1 και έδωσε στον ΠΑΟΚ το τρίτο τρίποντο σε ισάριθμα ματς στην αρχή της σεζόν.

ΠΑΟΚρουσώνα (Μ. Σηφάκης): Χαραλαμπάκης, Παπαδιός, Πύλιος, Λουμπάκης, Λιοδάκης, Σακλαμάκης, Κενδριστάκης, Σκούφος, Μαραθιανός, Ανωγειανάκης, Ρομπάκης

Μοίρες (Γ. Φινοκαλιώτης): Λεοντιάδης, Κυριακάκης, Μασέλης, Φανουράκης, Ιερωνυμάκης, Αντωνάκης, Πολυμερίδης, Μπιμπάκης, Βατσινάς, Φραγκιαδάκης, Κουτσάκης