Δευτέρα, 16 Δεκεμβρίου 2019

Μοιρασιά στον Κρουσώνα για ΠΑΟΚ και Ρωμανό (1-1)

Κυριακή, 17 Νοεμβρίου 2019 17:36 Γράφτηκε από τον

Για την 11η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ "Το Χαμόγελο του Παιδιού", ΠΑΟΚ και Ρωμανός αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1 στον Κρουσώνα με τα δύο γκολ να σημειώνονται στο πρώτο μέρος και τους γηπεδούχους να παίζουν με παίκτη λιγότερο για 65 λεπτά μετά την αποβολή του Ανωγειανάκη με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Ωραίο ματς πραγματοποιήθηκε με πολλές εκατέρωθεν φάσεις, θα μπορούσε βέβαια να είναι πιο υψηλό ποιοτικά αν οι δύο ομάδες δεν είχαν από τόσο νωρίς αριθμητική διαφορά στον αγωνιστικό χώρο.

Ο Ρωμανός προηγήθηκε στο ματς με τον Ταβλαδωράκη από πλάγια εκτέλεση φάουλ να νικά τον Κασμερίδη για το 0-1

Νωρίτερα η κεφαλιά του Στρατήγη είχε περάσει λίγο άουτ.

Λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Ανδρέας Στρατήγης πρόλαβε τον τερματοφύλακα του Ρωμανού και ισοφάρισε σε 1-1 με το σκορ να παραμένει μέχρι το τέλος.

Μπαίνοντας στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι δεν άλλαξαν τακτική προσπάθησαν με 10 παίκτες να μην φανεί το αριθμητικό πλεονέκτημα και κυρίως με σουτ εκτός περιοχής έκανα αισθητή την παρουσία τους στα καρέ των φιλοξενούμενων.

Ο Ρουμπάκης με κεφαλιά δε μπόρεσε να νικήσει τον Κασμερίδη από κοντά για τον Ρωμανό. Ο Λεμονιάς δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί την σέντρα του Παχάκη και στην τελευταία φάση του παιχνιδιού ο Ρουμπάκης κατέβασε την μπάλα μέσα στην περιοχή, έκανε την προβολή αλλά ο Κασμερίδης είχε την απάντηση.

Τελικό σκορ 1-1 με τις δύο ομάδες να μοιράζονται βαθμούς και να είναι ικανοποιημένες με το αποτέλεσμα.

Οι συνθέσεις:

ΠΑΟΚ: Κασμερίδης, Απλαδάς (72' Ξηρός), Χατζησεβαστός, Ξημεράκης, Βασιλείου, Παπαδιός, Σκούφος, Καλομοίρης (75' ΜωραΪτης), Κοζορώνης (46' Πρικάκης), Ανωγειανάκης, Στρατήγης (82' Γεωργόπουλος)

ΡΩΜΑΝΟΣ: Μυλωνάκης, Γκαναδάκης, Κορτσινίδης, Παχάκης, Χαλκιαδάκης (70 Χουρδάκης), Κουκάκης, Ταβλαδωράκης, Παπουτσιδάκης, Γιακουμάκης, Μιχελακάκης (15 λ.τ Λεμονιάς), Ρουμπάκης