Τετάρτη, 20 Νοεμβρίου 2019

Δ. Βολονάκης: «Η νίκη με τις Μοίρες ανήκει στους παίκτες»

Δευτέρα, 21 Οκτωβρίου 2019 18:15 Γράφτηκε από τον

Στο ντεμπούτο του Δ. Βολονάκη στον ασπρόμαυρο πάγκο, ο ΠΑΟΚρουσώνα επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα επικρατώντας με 1-0 των Μοιρών, μία νίκη που ανήκει στους παίκτες όπως τόνισε σε δηλώσεις του στην ιστοσελίδα μας ο προπονητής της ομάδας του Κρουσώνα.

Παράλληλα ο Δημήτρης Βολονάκης έκανε την δική του ανάλυση του παιχνιδιού, αναφέροντας πως στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του ήταν ανώτερη, ενώ στην επανάληψη δεν διαχειρίστηκε σωστά το προβάδισμα,

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο έμπειρος τεχνικός:

"Μπήκαμε δυνατά στο παιχνίδι,ήμασταν πιεστικοί από τα πρώτα λεπτά όπου καταφέραμε και προηγηθήκαμε. Θεωρώ πως στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν η καλύτερη ομάδα.

Στο δεύτερο μέρος αν και βρισκόμασταν μπροστά στο σκορ δεν διαχειριστήκαμε καλά το παιχνίδι σε συνάρτηση με το δεύτερο γκολ να μην έρχεται έφερε πίεση στην ομάδα. Ο αντίπαλος πήρε μέτρα στο γήπεδο χωρίς ωστόσο να κάνει την κλασική ευκαιρία.

Η νίκη αυτή είναι νίκη των παικτών μου,οι οποίοι προσπάθησαν αρκετά και σε αυτό δεν έχω κανένα παράπονο."