Τρίτη, 15 Οκτωβρίου 2019

Στις καθυστερήσεις ο ΠΑΝΟΜ 2-1 τη Γόρτυνα με φωνές για τη διαιτησία

Σάββατο, 12 Οκτωβρίου 2019 18:18 Γράφτηκε από την

Με ανατροπή και πέναλτι στις καθυστερήσεις του αγώνα ο ΠΑΝΟΜ είδε και έπαθε για να κερδίσει την Γόρτυνα με σκορ 2-1.

Οι φιλοξενούμενοι έχουν φρικτά παράπονα από τη διαιτησία του κ. Γαρεφαλάκη Κ. του Μ., για το πέναλτι στις καθυστερήσεις, με το οποίο οι γηπεδούχοι κατέκτησαν το τρίποντο. Όπως υποστηρίζουν ο διαιτητής αρχικά έδειξε παίζετε, ωστόσο στη συνέχεια μετά από τρία λεπτά άλλαξε την απόφαση του μετά από υπόδειξη του βοηθού.

Ο κακός αγωνιστικός χώρος λειτούργησε ανασταλτικά στις προσπάθειες των παικτών. Ο ΠΑΝΟΜ είχε τον έλεγχο του αγώνα και έχασε ευκαιρίες με τους Κεφαλούκο, Μυλωνά, Τζιράκη και οι φιλοξενούμενοι με τον Καλομοίρη. Η ομάδα των Μαλίων ζήτησε και ένα πέναλτι στο 15΄, σε ανατροπή του Λυδάκη, ωστόσο ο διαιτητής είχε άλλη άποψη.

Ο ΠΑΝΟΜ μπήκε δυνατά στην επανάληψη και βρέθηκε κοντά στο γκολ στο 55΄, όταν ο Σαβουιδάκης απέκρουσε μετά από πλασέ του Μυλωνά.
Στο 56΄ο Γιαννουλάκης έκανε τη σέντρα-σουτ για να φύγει η μπάλα η άουτ. Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΝΟΜ στο 60΄, όταν ο Τζιράκης σε κενό τέρμα έστειλε την μπάλα άουτ.
Η Γόρτυνα στο 65΄κατάφερε να ανοίξει το σκορ, όταν μετά από σέντρα του Μπαντούνα, ο Καλομοίρης σε κενή εστία έκανε το 0-1.
Πέντε λεπτά αργότερα ο ΠΑΝΟΜ κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Μυλωνάς και ισοφάρισε σε 1-1.
Στο 88΄ο Κλαπάκης δεν κατάφερε να ελέγξει την μπάλα και να σκοράρει και στο 93΄έγινε η φάση του πέναλτι που άναψε φωτιές. Ο Μυλωνάς ήταν και πάλι εύστοχος από τα 11 βήματα χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα των Μαλίων.

Ο διαιτητής Γαρεφαλάκης Κ. άφησε με παράπονα και τις δύο ομάδες. Μετά τη λήξη του αγώνα έγινε αποδέκτης έντονων διαμαρτυριών από τους φιλοξενούμενους.

ΠΑΝΟΜ: Κανετάκης, Τζιράκης, Καπετανάκης, Νίκολι, Δαριβιανάκης, Λυδάκης (75΄Κλινάκης), Μυλωνάς, Μαυρίδης, Τζιράκης, Κεφαλούκος (66΄Νοκάι), Μηλάκης.
ΓΟΡΤΥΣ: Σαβουιδάκης, Ξαγοραράκης, Γενιτσαρίδης, Γιαννουλάκης, Πολυμερίδης, Κεφάκης (88΄λ.τ Φουντουλάκης), Καλομοίρης, Μπατούνας, Ψωμάς (74΄Δημήτρης), Δάσκος (63΄Κλαπάκης), Κοκορέλιας,.

Παίζουμε μπάλα και στο facebook, ακολουθήστε μας!