Δευτέρα, 16 Δεκεμβρίου 2019

Λ. Ρουσάκης: «Αν μία ομάδα έπρεπε να κερδίσει, αυτή ήταν ο ΟΦΑ»

Τρίτη, 03 Δεκεμβρίου 2019 16:15 Γράφτηκε από τον

Σε ένα από τα συναρπαστικότερα παιχνίδιου που έχουν γίνει μέχρι στιγμής στην Α1 ΕΠΣΗ, ΟΦΑ και ΠΑΝΟΜ αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 3-3 στο κλείσιμο του πρώτου γύρου.

Δηλώσεις μετά το τέλος του ματς παρέθεσε στο Prismasport.gr, ο προπονητής της ομάδας του Αρκαλοχωρίου, τονίζοντας ότι αν μία ομάδα έπρεπε να κερδίσει το ματς αυτή ήταν η δική του.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Λευτέρη Ρουσάκη:

«Μπήκαμε πολύ δυνατά στο παιχνίδι για 20 λεπτά, καταφέραμε να προηγηθούμε και μετά από δύο παιδικά λάθη δώσαμε την ευκαιρία στην ομάδα των Μαλίων να πάρει τα ηνία του αγώνα και να ανατρέψει το σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο αλλάξαμε την τακτική μας σε 4-4-2 και ευτυχήσαμε να ισοφαρίσουμε γρήγορα. Θεωρώ ότι μόνο εμείς υπήρχαμε στο γήπεδο, στο δεύτερο ημίχρονο και αν μία ομάδα έπρεπε να νικήσει αυτή ήταν σίγουρα ο ΟΦΑ.»