Τρίτη, 10 Δεκεμβρίου 2019

Οι στημένες φάσεις που πληγώνουν τον ΟΦΑ

Δευτέρα, 11 Νοεμβρίου 2019 19:50 Γράφτηκε από τον

Ο ΟΦΑ ηττήθηκε με 0-1 από τον Αλμυρό, με το γκολ που έκανε τη διαφορά να προέρχεται για ακόμα ένα παιχνίδι από στατική φάση.

Του Δημήτρη Γιγουρτση

Σε αυτό στάθηκε στις δηλώσεις του στο Prismasport.gr ο προπονητής της ομάδας του Αρκαλοχωρίου, Λευτέρης Ρουσάκης, μετά το τέλος του αγώνα με τον Αλμυρό.

Ο προπονητής του ΟΦΑ υποστηρίζει πως αυτή η ανεπάρκεια στην άμυνα στις στημένες φάσεις αδικεί την προσπάθεια των παικτών του και αλλοιώνει την βαθμολογική συγκομιδή της ομάδας.

Αναλυτικά όσα ανέφερε ο νεαρός τεχνικός:

" Στα πρώτα 25' λεπτά έγινε ένα ισορροπημένο παιχνίδι. Στο υπόλοιπο του πρώτου μέρους ο Αλμυρός πήρε τον έλεγχο και έκανε κάποιες φάσεις.

Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν τελείως ισοροπημένο και φαινόταν πως όποια ομάδα έβρισκε το γκολ θα έπαιρνε και τη νίκη. Τελικά το βρήκε ο Αλμυρός για ακόμα μία φορά από μία στατική φάση.

Είναι πολύ κρίμα που συμβαίνει αυτό σε όλα τα παιχνίδια. Αδικούμε τους εαυτούς και την προσπάθεια μας. Δεν είναι δυνατόν σε όλα τα ματς να τρώμε γκολ από στημένα. Πραγματικά είναι κρίμα γιατί δεν αξίζουμε να είμαστε σε αυτή τη θέση.

Συγχαρητήρια στην ομάδα του Αλμυρού, εύχομαι να πετύχει τους στόχους της. Εμείς κοιτάμε πλέον το επόμενο πολύ δύσκολο παιχνίδι με το Τυμπάκι".