Δευτέρα, 26 Οκτωβρίου 2020

«Μάγκικο» διπλό της Μινωικής στο Τυμπάκι (0-1)

Κυριακή, 23 Φεβρουαρίου 2020 18:17 Γράφτηκε από τον

Σε ένα μέτριο παιχνίδι από πλευράς φάσεων η Μινωική πήρε τεράστιο διπλό στο Τυμπάκι επί του ΑΟΤ με 0-1 και συνεχίζει να ελπίζει για την σωτηρία της.

Μοιρασμένη κατοχη, αλλά μόνο κατοχή με τις δύο ομάδες να μην καταφέρνουν να επιτεθούν με αξιώσεις στο αντίπαλο τέρμα.

Τα λεπτά περνούσαν χωρίς να πραγματοποιηθεί κάποια αξιόλογη φάση μπροστά στις δύο εστίες.

Μπαίνοντας στο δεύτερο μέρος πλέον η Μινωκή κατάφερε να σκοράρει με τον Νικηταρά και να σπάσει το ρόδι για το 0-1 στο 52'.

Στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι πίεσαν για το γκολ της ισοφάρισης και έφτασαν έλαχιστα ώστε να το πετύχουν, καθώς ο Μαργαρίτης έσωσε την Μινωική πάνω στην γραμμή.

Από τον ΑΟΤ πάντως διαμαρτύρονται έντονα για την φάση αυτή καθώς θεωρούν ότι η μπάλα είχε περάσει ολόκληρη τη γραμμή του τέρματος.

Τελικό σκορ 0-1 με την Μινωική να παίρνει με παλικαρίσια νίκη, περισσότερες ανάσες για την δύσκολη συνέχεια.

Οι συνθέσεις:

ΑΟΤ:  Χαραλαμπάκης, Ντόκο, Παπαδάκης Σ., Μπριλάκης, Μασταγγάς (55’ Σκαντζάκης), Κουτεντάκης Τ. (60’ Κατσικαλάκης), Τριάντης, Παπαδάκης Γ., Μαραγκάκης Α. (75’ Κιόσα), Χαλκιαδάκης, Σκουτέλης (40’ Άλμπερτ)

Μινωική: Μαργαρίτης,  Απλαδάς, Τσαμπουράκης, Στεφανής, Διγενής, Ανδρεαδάκης (90' Πατσάκης), Καραντινάκης, Καστελλιανάκης, Κλίνης (85' Σταυρουλάκης) , Στακάκης (76' Καρούζος), Νικηταράς (65' Ψαρράς)