Τετάρτη, 08 Απριλίου 2020

Μινωική - ΟΦΑ 4-1: Πρόκριση στην παράταση για την «Μπάρτσα»!

Τετάρτη, 05 Φεβρουαρίου 2020 17:37 Γράφτηκε από τον

Σε ένα φανταστικό ματς με εκατέρωθεν φάσεις η Μινωική πήρε την πρόκριση με 4-1 στην παράταση με πρωταγωνιστή τον "μικρό" της Στέφανο Σταυρουλάκη  να σκοράρει δις.

Τρία δοκάρια για τον ΟΦΑ, στο ματς και πολλές ευκαιρίες να πάρει την πρόκριση στην κανονική διάρκεια.

Ξεκίνημα με γκολ για την Μινωική, ο Κλίνης παρέλαβε την ασίστ από τον Στακάκη για το 1-0.

Ο ΟΦΑ έφτασε κοντά στην ισοφάριση με τον Φρόκου να μην μπορεί να νικήσει εξ επαφής.

Ο Λουλάκης στο 25' εξαπέλυσε ένα σουτ το οποίο απέκρουσε ο Μαργαρίτης.

Στο 30' ο Κλάδος ολομόναχος έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι με κεφαλιά.

Στο δεύτερο μέρος ο ΟΦΑ προσπάθησε ακόμα περισσότερο να φέρει το ματς στα ίσα αλλά η σέντρα σουτ του Σαμόλη κατέληξε στο δοκάρι.

Στο 70' η ομάδα του Λευτέρη Ρουσάκη ισοφάρισε με σουτ του Φρόκου από αριστερά.

Στην τελυταία φάση του παιχνιδιού ο Λυμπερόπουλος δεν μπόρεσε να ανατρέψει το σκορ, καθώς έστειλε με το κεφάλι την μπάλα στην αγκαλιά του Μαργαρίτη.

Με την έναρξη της παράτασης ο ΟΦΑ στέρεψε από δυνάμεις με την Μνωική να το εκμεταλλεύεται και με τρία τέρματα να παίρνει την πρόκριση.

Αρχικά o Σταυρουλάκης μετά από ασίστ του Ψαρρά, στο 98' έκανε το 2-1, το 3-1 έγινε από τον Καστελλιανάκη στην λήξη του πρώτου μέρους ο Καστελλιανάκης με δυνατό σουτ και ο Σταυρουλάκης με πέναλτι διαμόρφωσε το 4-1.

Μινωική: Μαργαρίτης,Καρούζος,Τσαμπουράκης, Διγενής, Καστελλιανάκης, Ψαρράς, Αστυρακάκης, Στακάκης (59 Απλαδάς), Σταυρουλάκης, Ανδρεαδάκης (80' Πατσάκης), Κλινης (71' Στεφανής) Κλίνης

ΟΦΑ: Κασαπάκης, Βασιλάκης (75' Λυμπερόπουλος), Άγγελος (55' Γκόρο), Κλάδος, Βελιβασάκης, Μουρτζάκης,Λουλάκης, Παπαδογιαννάκης, Σαμόλης, Χαλκιαδάκης