Κυριακή, 25 Οκτωβρίου 2020

Τρίποντο από... τον πάγκο για τον Ανθεστίωνα!

Κυριακή, 18 Οκτωβρίου 2020 18:49 Γράφτηκε από τον
Η ομάδα του Ανθεστίωνα Η ομάδα του Ανθεστίωνα

Με το διπλό έφυγε από το Αστρίτσι ο Ανθεστίωνας εκεί όπου για την 2η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ επικράτησε με 0-3 του Πήγασου.

Και τα τρία τέρματα για την ομάδα του Θραψανού προήλθαν στην επανάληψη με ποδοσφαιριστές, μάλιστα, που πέρασε ο Λεωνίδας Τιτομιχελάκης από τον πάγκο μέσα στον αγωνιστικό χώρο.

Για το σκορ για τους κιτρινόμαυρους άνοιξε στο 76ο λεπτό Θεοδωράκης κάνοντας το 0-1 με πλασέ από δύσκολη θέση. Ο ίδιος ποδοσφαιριστής επτά λεπτά μετά στο 83' σκόραρε για να κάνει το 0-2 με όμορφο σουτ. Το τελικό 0-3 διαμορφώθηκε ένα λεπτό πριν τα 90' με τον Καπαρουνάκη, ο οποίος μετά από πάσα του Θεοδωράκη νίκησε τον Καλομοίρης κλειδώνοντας την νίκη για τον Ανθεστίωνα.

Ο Πήγασος που στάθηκε ανταγωνιστικός για 80' λεπτά είχε καλές στιγμές με τους Σωμαράκη και Τσουγκράνη, ενώ για τον Ανθεστίωνα που αρκετές στιγμές και αυτός, δοκάρι είχε ο Χριστοφοράκης.

ΠΗΓΑΣΟΣ: Καλομοίρης, Μπιτσακάκης (62' Παπαδάκης), Παρασύρης, Κυριακάκης, Τσαγκαράκης, Κενδριστάκης, Τσουγκράνης, Σωμαράκης, Εργαζάκης, Φωνιαδάκης (70' Γιονουζάι), Μακράκης

ΑΝΘΕΣΤΙΩΝΑΣ: Χρονάκης, Κελαράκης, Βαρδής (80' Χατζιδάκης), Τσέρος (68' Καπαρουνάκης), Τρουλάκης, Χριστοφοράκης, Πεχυνάκης (51' Θεοδωράκης), Μακρογιαννάκης, Γιούγκα, Σταυρακάκης, Στρατάκης