Παρασκευή, 10 Απριλίου 2020

Σπουδαία ανατροπή και διπλό του Ανθεστίωνα στις Μοίρες

Κυριακή, 23 Φεβρουαρίου 2020 18:25 Γράφτηκε από τον
Ανθεστίωνας Ανθεστίωνας

Σημαντικό διπλό πήρε ο Ανθεστίωνας στις Μοίρες, επικρατώντας της τοπικής ομάδας με 1-4.

Για την 23η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ οι Μοίρες υποδέχτηκαν τις Μοίρες. Στο πρώτο ημίχρονο έγινε ένα πολύ μέτριο παιχνίδι με ελάχιστες στιγμές μπροστά από τις δύο εστίες και τις δυνατές μονομαχίες να κυριαρχούν.

Στην επανάληψη η εικόνα του παιχνιδιού ήταν πολύ καλύτερη, με τους δύο αντιπάλους να ψάχνουν πολύ περισσότερο το γκολ. Το σκορ άνοιξε στο 54' με τον συνήθη ύποπτο, Βατσινά για τις Μοίρες.

Οι φιλοξενούμενοι έφεραν το σκορ στα ίσα με τον Φωτόπουλο στο 66'. Η ομάδα του Θραψανού πέτυχε την ανατροπή με ο δεύτερο προσωπικό γκολ του Φωτόπουλου στο 78'.

Η νίκη του Ανθεστίωνα σφραγίστηκε με τα δύο ωραία γκολ του Τρουλάκη στο 88' και στο 92ο λεπτό που διαμόρφωσαν το τελικό 1-4.

Το τρίποντο ανέβασε την ομάδα του Μάριου Σηφάκη στους 31 πόντους και την 7η θέση, ενώ οι Μοίρες έμειναν στους 27 βαθμούς και την 10η θέση της κατάταξης.

Μοίρες (Γ. Φινοκαλιώτης):  Καλυκάκης, Μασέλης, Ιερωνυμάκης, Κουτσάκης, Φανουράκης, Καργάκης, Βατσινάς, Αντωνάκης, Μπαστάκης, Κιόρρι, Ηλιάκης

Ανθεστίωνας (Μ. Σηφάκης): Χρονάκης, Πύλιος, Ανυφαντάκης, Καπαρουνάκης, Κελαράκης, Στρατάκης, Τρουλάκης, Τσομπανάκης, Ψαλιδάκης, Φωτόπουλος, Λιοδάκης