Πέμπτη, 02 Απριλίου 2020

Κλείδωσε από νωρίς τη νίκη ο Ανθεστίωνας, 4-1 την Τριτωνία

Κυριακή, 16 Φεβρουαρίου 2020 17:14 Γράφτηκε από τον

Έχοντας σε πολύ καλή ημέρα την επίθεση του ο Ανθεστίωνας επικράτησε εύκολα με 4-1 της Τριτωνίας στο Θραψανό, παίρνοντας παράλληλα τρεις πολύ σημαντικούς βαθμούς στην αποφυγή των play-out.

Η ομάδα του Μάριου Σηφάκη πετούσε φωτιές στην επίθεση και με τρία γκολ μέχρι τα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους κλείδωσε το υπέρ της αποτέλεσμα.

Ιδανικό πρώτο εικοσάλεπτο για τον Ανθεστίωνα, που με τον Τσομπανάκη άνοιξε το σκορ στο 12ο λεπτό της αναμέτρησης, για να έρθει στο 20' ο Ψαλιδάκης με γκολ από τα 40 μέτρα να δώσει προβάδισμα δύο γκολ στην ομάδα του και να της αφαιρέσει το άγχος.

Ένα εκπληκτικό τέρμα από τον νεαρό μέσο του Ανθεστίωνα που κυριολεκτικά πυροβόλησε τον Μαστραντωνάκη για το 2-0.

Το πρώτο μέρος δεν είχε να επιδείξει κάτι άλλο.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους ο Ψαλιδάκης από σκόρερ έγινε δημιουργός δίνοντας την ασίστ για το 3-0 στον Φωτόπουλο.

Μετά από κάποιο διάστημα η Τριτωνία μείωσε 3-1.

Στο 80' ο Φραγκιαδάκης ανετράπη μέσα στην περιοχή και ο Πηρουνάκης ήταν εύστοχος από τα 11 βήματα.

Στο 85' ο Τρουλάκης έβαλε και το δικό του όνομα στην λίστα των σκόρερ για το τελικό 4-1.

Ανθεστίωνας: Χρονάκης, Κελαράκης, Πήλιος, Καπαρουνάκης (60' Στρατάκης),  Δρακάκης, Κυριακάκης, Τσομπανάκης (85' Καλογερίδης) , Λιοδάκης (82' Μελαδάκης), Ψαλιδάκης, Τρουλάκης, Φωτόπουλος (70' Φωτόπουλος)

Τριτωνία: Μαστραντωνάκης, Κουτεντάκης, Μυφτάρι, Μιχελινάκης, Σεληνιωτάκης (28' λ.τ Φτυλάκης), Βαρσάμης, Ζόντος, Ντραγκότι (46' Φραγκιαδάκης), Πηρουνάκης, Γκίνή (75' Κουρπάς), Μάρκου