Τρίτη, 07 Ιουλίου 2020

Προηγήθηκε αλλά κατέρρευσε στο δεύτερο μέρος ο ΟΦΗ στο Κλ. Βικελίδης (3-1)

Σάββατο, 06 Ιουνίου 2020 23:38 Γράφτηκε από τον
ΑΡΗΣ - ΟΦΗ ΑΡΗΣ - ΟΦΗ

Tην ήττα με 3-1 γνώρισε ο ΟΦΗ από τον Άρη το Σάββατο το βράδυ στο πρώτο παιχνίδι του για τα πλέί οφ της Super League 1.

Αν και η κρητική ομάδα προηγήθηκε με 0-1 στο 20΄με τον Σακόρ στη συνέχεια δέχθηκε την ισοφάριση πριν τη λήξη του πρώτου μέρους από τον Μπρούνο Γκάμα στο 42΄.με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν ισόπαλες 1-1 στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο μέρος ο ΟΦΗ δεν είχε καθόλου καλή παρουσία πέρα από τα πρώτα λεπτά και δικαίως ο Άρης που είχε περισσότερη φρεσκάδα κατάφερε να κάνει το 2-1 στο 73΄με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκάμα που σημείωσε το δεύτερο γκολ του στο ματς, ενώ επτά λεπτά αργότερα στο 80΄ο Κόρχουτ με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3-1 για τους γηπεδούχους.

Μετά από αυτή τη νίκη ο ΟΦΗ υποχώρησε στην 6η θέση του πρωτθλήματος παραμένοντας στους 34 πόντους με τον Άρη να τον ξεπερνάει με την σημερινή του νίκη στη βαθμολογία και να ανεβαίνει στην 5η θέση με 34 πόντους.

Άρης (Μ. Ένινγκ): Κουέστα, Ροζ, Σόουζα (89΄Μπαγκαλιάννης), Δεληζήσης, Κόρχουτ, Σάσα (89΄Τόνσο), Βέλεθ, Φετφατζίδης (83΄Μπα), Γκάμα (83΄Μαρτίνες), Λάρσον, Ιντέγε (63΄Μαντσίνι)

ΟΦΗ (Γ. Σίμος): Γουάλι, Μαρινάκης (85΄Μπράουν), Κοροβέσης, Γιαννούλης, Κουτρουμπής, Σακόρ (56΄Στάικος), Μεγιάδο (85΄Βίκτορ), Μάνος (64΄Φιγκειρέδο), Νέιρα, Ναμπί (85΄Νοικοκυράκης), Σεμέντο