Τετάρτη, 01 Απριλίου 2020

Κρίμα και άδικο για τον ΟΦΗ, τσάμπα ήττα από τον Ολυμπιακό (0-1)

Τετάρτη, 22 Ιανουαρίου 2020 18:55 Γράφτηκε από τον

Σε ένα ματς όπου ο ΟΦΗ άξιζε τουλάχιστον την ισοπαλία ένα τραγικό λάθος του Γιαννούλη στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου του κόστισε την ήττα από τον Ολυμπιακό με 0-1 για την 20η αγωνιστική της Super League 1.

Ο ΟΦΗ έπαιξε στα ίσια τον Ολυμπιακό που έκανε μια από τις χειρότερες εμφανίσεις του και χάρη στο γκολ του Καμαρά στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου οι "ερυθρόλευκοι" πήραν ένα τρίποντο δια πειρός και σιδήρου απο το Ηράκλειο.

Σωστά ακυρώθηκε στο 15΄ως οφσαϊντ το γκολ του Μασούρα με τον Ελ Αραμπί να είναι οφσαϊντ, ενώ στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός έμεινε πίσω ο ΟΦΗ πίεσε για την ισοφάριση αλλά χωρίς να έχει την κλασική ευκαιρία αλλά έχοντας την καθολική υπεροχή στο ματς έμεινε με τις εντυπώσεις στο τέλος.

ΟΦΗ: Σωτηρίου, Κοροβέσης, Γιαννούλης, Κουτρουμπής, Μαρινάκης, Μεγιάδο, Στάικος (73΄Φερέϊρα), Νέιρα, Βαζ (86΄Νοικοκυράκης), Σεμέντο, Φιγκεϊρέντο

Στον πάγκο: Γουάλι, Νάστος, Μπράουν, Περδίκης, Σουρνάκης, Νοικοκυράκης, Σόουζα