Κυριακή, 16 Φεβρουαρίου 2020

Χειρότερη φετινή εμφάνιση και ήττα δίχως αντίδραση για τον ΟΦΗ στην Τρίπολη

Κυριακή, 12 Ιανουαρίου 2020 17:00 Γράφτηκε από τον

Πραγματοποιώντας ίσως την χειρότερη του φετινή εμφάνιση ο ΟΦΗ γνώρισε την τρίτη του σερί ήττα στο πρωτάθλημα και υποχώρησε προσωρινά στην 8η θέση! "Τραβηγμένο" το δεύτερο πέναλτι που "σφύριξε" ο Σιδηρόπουλος υπέρ του Αστέρα!

Την ήττα με σκορ 2-0 γνώρισε στην Τρίπολη ο ΟΦΗ από τον Αστέρα... όπου και τα δυο γκολ ήρθαν από την άσπρη βούλα με τον Χερόνιμο Μπαράλες να ευστοχεί και τις δυο φορές.

Ο ΟΦΗ παρουσιάστηκε "άψυχος" - "άνευρος", "άγευστος" και με καθόλου όρεξη να διεκδικήσει κάτι από το σημερινό ματς.

Το μόνο του καλό διάστημα ήταν από το 35-40 όπου δημιούργησε δυο καλές ευκαιρίες όπου θα μπορούσε να είχε προηγηθεί με τους Κουτρουμπή και Φιγκεϊρέντο να στέλνουν την μπάλα άουτ.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου σε χέρι του Γιαννούλη οι "Αρκάδες" κέρδισαν πέναλτι που μετέτρεψε σε γκολ ο Μπαράλες, με τον Αργεντίνο να πετυχαίνει το 2-0 από την "άσπρη βούλα" ξανά στο 90' σε ένα ακόμα πέναλτι που δόθηκε υπέρ των γηπεδούχων, για παράβαση που δεν υπήρχε από τον Μεγιάδο!

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

Αστέρας Τρίπολης (Μ. Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Φερνάντες Λ. (83' Ιγκλέσιας), Φερνάντες Μ., Μαρτίνες, Ματρικάρντι, Μουνάφο (73' Φερνάντες Μπ.), Μπαράλες, Σίτο (67' Ριέρα), Σουάρεθ, Βαλιέντε

ΟΦΗ (Γ. Σίμος): Σωτηρίου, Κοροβέσης, Μπράουν, Γιαννούλης, Κουτρουμπής, Μεγιάδο, Νέιρα (88' Νάστος), Στάικος (81' Μάνος), Σεμέντο, Βαζ (73' Σόουζα), Φιγκεϊρέντο