Τρίτη, 21 Ιανουαρίου 2020

Ήττα για την Κ19 του ΟΦΗ με 2-3 από τον Παναιτωλικό

Σάββατο, 14 Σεπτεμβρίου 2019 18:35 Γράφτηκε από τον

Δεν τα κατάφερε η Κ19 του ΟΦΗ να κρατήσει τη νίκη στον αγώνα με τον Παναιτωλικό και παρόλο που προηγήθηκε στο σκορ γνώρισε την ήττα με σκορ 2-3.

Ο αγώνας έγινε για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

H κρητική ομάδα προηγήθηκε μόλις στο 2ο λεπτό με τον Σταυρακάκη. Στο 23’ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Πανταζή. Λίγο πριν τη λήξη του α’ ημιχρόνου ο Αυγουστάκης αντίκρυσε δεύτερη κίτρινη κάρτα, με αποτέλεσμα ο ΟΦΗ να συνεχίσει το ματς με 10 ποδοσφαιριστές.

Στο 45’ ο Παναιτωλικός πήρε το προβάδισμα με τον Μπελεβώνη να σουτάρει και να ευστοχεί για το 1-2. Στο 50ο λεπτό ο Σκόνδρας έκανε το 1-3 για την ομάδα του Αγρινίου. Στο 90’ ο Καλαϊτζάκης μείωσε σε 2-3 για τον ΟΦΗ, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε ο αγώνας.

Κ19 ΟΦΗ: Σηφάκης, Δολαψάκης, Αυγουστάκης, Καλαϊτζάκης, Μακρυδάκης (65’ Γαιτάνης), Μαρινάκης, Ψαρράς (70’ Μπέρκης), Παπιομίτογλου (81’ Σαβουϊδάκης), Σταυρακάκης (65’ Σκέντζος), Νοικοκυράκης, Κουράκης (46’ Κουγιουμουτζής).

Παίζουμε μπάλα και στο facebook, ακολουθήστε μας!