Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Tσίμπησε πολύτιμο βαθμό στην Τρίπολη ο Απόλλων Σμύρνης (0-0)

Τετάρτη, 25 Νοεμβρίου 2020 19:35 Γράφτηκε από τον

Έμεινε με το «αχ» ο Απόλλων, αλώβητος στο... κάστρο του ο Αστέρας! Δεύτερο σερί εκτός έδρας βαθμό πήρε ο Απόλλων (0-0), που ήταν καλύτερος του Αστέρα αλλά δεν βρήκε το γκολ.

Μετά το Περιστέρι (σσ. 2-2 με τον Ατρόμητο), η Ελαφρά Ταξιαρχία πήρε αποτέλεσμα και κόντρα στην Τρίπολη με τον Αστέρα (0-0), δείχνοντας ότι έχει την ποιότητα και την ικανότητα να σωθεί και πως από τη στιγμή που η ομάδα άρχισε να δένεται, είναι άκρως ανταγωνιστική.

Θα μπορούσε να πάρει το ματς ο Απόλλων Σμύρνης, είχε ένα εξαιρετική πρώτο ημίχρονο με μεγάλες φάσεις, ενώ και από το 80ο λεπτό και μετά είχε τις στιγμές του για να πάρει το τρίποντο. Φωνάζουν για πέναλτι οι φιλοξενούμενοι σε χέρι του Πασαλίδη στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων μετά από κεφαλιά του Ντομίνγκες, φωνάζουν και οι Αρκάδες για χέρι του Ντομίνγκες από κεφαλιά του Ιγκλέσιας.

Κάκιστο πρώτο μέρος από τους γηπεδούχους, τους βοήθησε να ανεβάσουν κατακόρυφα την απόδοσή τους στην επανάληψη η είσοδος του Ντρούπι Γκαρθία αλλά και πάλι δεν έφτιαξαν την μεγάλη φάση.

Στους 12 βαθμούς έφτασε ο Αστέρας Τρίπολης μετά την ισοπαλία για την 3η εξ αναβολής αναμέτρηση, στους 5 ο Απόλλων Σμύρνης. Υποδέχεται την ΑΕΚ στην Τρίπολη την Κυριακή ο Αστέρας, φιλοξενεί τον Βόλο στη Ριζούπολη τη Δευτέρα ο Απόλλων.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Παπαδόπουλος, Γκαρσία, Σουάρεθ, Πασαλίδης, Τασουλής (87' Αλβαρες), Ιγκλέσιας, Μουνάφο (69' Μπότχα Φερνάντεθ), Τιλίκα (87' Κρέσπι), Ριέρα (46' Ντρούπι Γκόμες), Σίτο (69' Αλί Μπάμπα), Μπαράλες.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Βέρχουλστ, Ντομίνγκες, Λισγάρας, Μπρούσιτς, Μπαξεβανίδης, Φατιόν, Κολ, Χουχούμης (70' Τσαμπούρης), Τσιλούλης, Ιωαννίδης (87' Μαρκ Φερνάντεθ), Μπεντινέλι.