Τετάρτη, 23 Οκτωβρίου 2019

Αποχαιρέτησε το Κύπελλο Ελλάδας η Επισκοπή

Κυριακή, 15 Σεπτεμβρίου 2019 17:08 Γράφτηκε από τον

Δεν τα κατάφερε η Επισκοπή να περάσει στην τρίτη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, μετά την ήττα με σκορ 1-2 από τα Τρίκαλα.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι με εκτέλεση πέναλτι του Άλεκσιτς έκαναν το 0-1, ενώ στο 65΄ο Τσίπρας διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του και στο 67΄ο Τσιριγώτης μείωσε σε 1-2 και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Ο διαιτητής κ. Πατεμτζής (Ηρακλείου) απέβαλε τον Βέρτζο των Τρικάλων στο 50.

Επισκοπή (Γιάσμινκο Βέλιτς): Χανιωτάκης, Ανδρικόπουλος, Καρβουνιάρης (68' Πολυχρόνης), Μυρθιανός, Μπρίτο, Λίμα, Νίκιτς, Φουκαράκης, Γκελοσάνι (80' Ξεπαπαδάκης), Σουμπασάκης (60' Γκιόκας), Τσιριγώτης.

Τρίκαλα (Περικλής Αμανατίδης): Ζαρόπουλος, Σανδραβέλης, Γιαννίτσης, Βέρτζος, Ντόσης, Τεγούσης, Ριζογιάννης, Γρηγορόπουλος (82' Λώττας), Πελάεζ (62' Παπαγεωργίου), Τσίπρας (68' Σταματής), Άλεκσιτς.

Παίζουμε μπάλα και στο facebook, ακολουθήστε μας!