Τρίτη, 19 Νοεμβρίου 2019

Νίκος Μεταξάκης: «Κρατάμε την τεράστια προσπάθεια και κοιτάμε το πρωτάθλημα»

Δευτέρα, 09 Σεπτεμβρίου 2019 20:30 Γράφτηκε από την

Ένας από τους πρωταγωνιστές του μεγάλου τελικού του Σούπερ Καπ ανάμεσα στον Πόρο και στον ΠΟΑ ήταν και ο Νίκος Μεταξάκης, ο οποίος μαζί με τους συμπαίκτες του έζησαν μια ανεπανάληπτη εμπειρία.

Ο ικανός παίκτης μίλησε στο Prismasport.gr τονίζοντας μεταξύ άλλων ότι η ομάδα του μπορεί να μην τα κατάφερε τελικά να κρατήσει τη νίκη και να κατακτήσει το τρόπαιο, ωστόσο στο ποδόσφαιρο δεν κερδίζει πάντα ο καλύτερος. Σύμφωνα με τα λεγόμενα του ο Πόρος ήταν καλύτερος από τον αντίπαλο, ενώ επισήμανε ότι στην ομάδα του κρατάνε την τεράστια προσπάθεια και θα δουλέψουν τις αδυναμίες τους για το δύσκολο πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Νίκου Μεταξάκη:

«Ξέραμε από την αρχή ότι θα είναι ένα δύσκολο παιχνίδι με μια ιστορική ομάδα όπως ο ΠΟΑ. Μπήκαμε πολύ καλά στο παιχνίδι και δημιουργήσαμε αρκετές φάσεις για γκολ και πετύχαμε και ένα στα πρώτα λεπτά. Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε πάλι πολύ καλά και πετύχαμε πάλι ένα γρήγορο γκολ. Θα μπορούσαμε να είχαμε και βάλει αν όχι ένα αλλά δύο γκολ μετά το 2-0 αλλά βρεθήκαμε ενάντια σε έναν πολύ καλό τερματοφύλακα. Μετά ο ΠΟΑ κατάφερε να φέρει τούμπα το ματς αλλά και πάλι είχαμε πολύ καλές ευκαιρίες μετά το 2-3. Αυτό όμως είναι το ποδόσφαιρο, δεν γίνεται να κερδίζει πάντα ο καλύτερος γιατί πιστεύω ότι στον χθεσινό αγώνα ήμασταν καλύτεροι από τους αντιπάλους. Εμείς από μεριά μας κρατάμε την τεράστια προσπάθεια που κάναμε και θα δουλέψουμε στις αδυναμίες μας γιατί μας περιμένει ένα πολύ δύσκολο πρωτάθλημα
Συγχαρητήρια στον ΠΟΑ και καλή συνέχεια».

Παίζουμε μπάλα και στο facebook, ακολουθήστε μας!