Σάββατο, 26 Σεπτεμβρίου 2020

Φιλική νίκη για ΠΟΑ κόντρα στον Ρωμανό

Παρασκευή, 14 Αυγούστου 2020 19:57 Γράφτηκε από τον

Νίκη με καθαρό σκορ για τον ΠΟΑ

Όντας καλύτερος στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού ο ΠΟΑ κατάφερε να επικρατήσει με 2-0 του Ρωμανού στο Ατσαλένιο.

Ο ΠΟΑ μπήκε πιο δυνατά στην αναμέτρηση και αφού απείλησε με τον Πατινιώτη στο 6' και τον Σένκα στο 15' βρήκε τελικά το γκολ στο 21' με τον Καϊμακαμούδη με αριστερό βολέ να "ανοίγει" το σκορ.

Παρά το προβάδισμα που πήρε η ομάδα του Ατσαλένιου δεν σταμάτησε να πιέζει και απείλησε ακόμη δύο φορές μέσα σε δύο λεπτά 29' και 30' με Ρουμπάκη και Καϊμακαμούδη να μην μπορούν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα του Μιράσι.

Στο 38' ο ΠΟΑ απείλησε εκ νέου με τον Ρουμπάκη, όμως ούτε σε αυτή την φάση ήρθε το 2-0 για τους Ατσαλενιώτες.

Αυτή ήταν και η τελευταία καλή στιγμή του πρώτου μέρους με τον ΠΟΑ να πηγαίνει στα αποδυτήρια με το υπέρ του 1-0.

Στην επανάληψη ο ΠΟΑ απείλησε για πρώτη φορά στο 55' με την κεφαλιά του Αναστασιάδη να περνάει λίγο δίπλα από το κάθετο δοκάρι της εστίας του Ρωμανού.

Το 2-0 για την ομάδα του Ατσαλένιου θα σημειωθεί στο 78' με τον Ξυλούρη να σκοράρει στην κόντρα επίθεση.

Η τελευταία καλή στιγμή στο ματς ήταν για τον ΠΟΑ στο 90' με Βορριά και Τσιρούδη να μην μπορούν να σκοράρουν και το 2-0 να αποτελεί το τελικό σκορ του φιλικού.

ΠΟΑ: Ρουμπάκης Ι., Αναστασιάδης, Σαμουηλίδης, Νάτος, Πατηνιώτης, Κερμενίδης, Χατζηανδρέου, Γκελοσάνι, Σένκα, Ρουμπάκης Ε., Καϊμακαμούδης

Ρωμανός: Μιράσι, Μαυρίδης, Κουκάκης, Ανυφαντάκης, Χρυστοφής, Μεντουδάκης, Γιακουμάκης, Μανιαδής, Σεραφιμείδης, Γιαλυτάκης, Μανουσάκης