Τετάρτη, 20 Νοεμβρίου 2019

Ηρόδοτος - Πόρος 4-1: Παράσταση του Ηροδότου στο δεύτερο μέρος και ξανά στην κορυφή της βαθμολογίας

Κυριακή, 20 Οκτωβρίου 2019 17:58 Γράφτηκε από τον

Στο Ηρακλειώτικο ντέρμπι του 8ου ομίλου της Γ Εθνικής ο Ηρόδοτος πήρε με το εξαιρετικό πρόσωπο που έδειξε στο δεύτερο μέρος τη νίκη με 3-1 του Πόρου και σκαρφάλωσε στην 1η θέση της βαθμολογίας.

Κυρίαρχος του παιχνιδιού ο Ηρόδοτος, κατάφερε και σκόραρε δις μέσα σε 3 λεπτά με τον Γκίνη να δίνει το προβάδισμα και τον Κουσίδη από την άσπρη βούλα να διπλασιάζει τα τέρματα του Ηροδότου. Ο Χρηστάκης με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ  μείωσε στο 66'. Ο Ηρόδοτος κατάφερε να βρεί όμως δύο ακόμη γκολ, αμφότερα εντυπωσιακά με τους Τσακάνι και Κίσσα για το τελικό 4-1.

Το Live:

Ηρόδοτος: Μήτρου, Μπαλάφας, Κανδηλάκης, Κατσαρός, Ντελία, Κοντογιάννης, Κίσσας, Κουσίδης (79' Tσακάνι) ,Γκίνη (64' Κουτσογιαννάκης), Βακράκος (90' Παναγιωτάκης), Γαρεφαλάκης (75' Σεραφειμίδης)

Πόρος: Παπαδόπουλος,Καρβελάς, Μαυροειδής (76' Ζέκιο), Λουμπάκης, Σηφάκης, Μαγάκης (80' Mεμοτσέλα), Πήλιος, Χριστάκης, Μαραθιανός, Τορομανίδης, Μεταξάκης (66' Πολυχρονάκης)

1' Ο Ηρόδοτος στη σέντρα. Το ματς ξεκίνησε

5' Σουτ του Κοντογιάννη ψηλά άουτ η μπάλα. Πρώτη στιγμή στο ματς

9' Πέναλτι ζητούν οι γηπεδούχοι σε ανατροπή του Βακράκου εντός περιοχής.

11' Ωραία συνεργασία Ντελία και Γαρεφαλάκη ο πρώτος κάνει το σουτ και ο Λουμπάκης πέφτοντας σωτήρια έδιωξε σε κόρνερ

15' Εξαιρετική εκτέλεση του Κοντογιάννη ο Παπαδόπουλος πέφτει εντυπωσιακά και απομακρύνει τον κίνδυνο.

22' Λίγες φάσεις στα πρώτα λεπτά του αγώνα, με τον Ηρόδοτο να έχει την κατοχή της μπάλας και να έχει κλείσει την δύοδο προς την επίθεση για τον Πόρο. Πολύ καλή η αμυντική λειτουργία των γηπεδούχων

29' Ωραία προσπάθεια και σουτ του Γαρεφαλάκη με το αριστερό λίγο δίπλα από το δοκάρι του Παπαδόπουλου.

39' O Γαρεφαλάκης γυρνάει εντυπωσιακά το σώμα μετά από πάσα του Κουσίδη, κάνει το σουτ και αναγκάζει τον πορτιέρε του Πόρου να σημειώσει μία εξαιρετική επέμβαση.

45' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πόρο. Ο Καρβελάς μπήκε όμορφα από δεξιά μέσα στην περιοχή αποφεύγοντας δύο παίκτες του Ηροδότου, γύρισε στο πρώτο δοκάρι στον Μαραθιανό που δεν μπόρεσε να προωθήσει τη μπάλα στα δίχτυα.

Tέλος πρώτου μέρους

46' Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος του παιχνιδιού

52' Υπέροχη κάθετη πάσα του Κατσαρού στον Βακράκο, εκείνος κάνει το σουτ και ο εξαρετικός στο ντεμπούτο του Παπαδόπουλος, απομακρύνει σε κόρνερ.

58' Γκοοολ για τον Ηρόδοτο με τον Γκίνη. Σουτ Βακρακου, έδιωξε προσωρινά στη δεξιά του γωνία ο Παπαδόπουλος και στην επαναφορά ο Γκίνη με πλασέ σε κενή εστία έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα (1-0).

60' Πέναλτι για τον Ηρόδοτο!

61' Γκοολ για τον Ηρόδοτο. Ο Κουσίδης αναλαμβάνει να εκτελέσει την εσχάτη των ποινών και ψύχραιμα κάνει το 2-0 για την ομάδα του.

68' Φανταστική εκτέλεση φάουλ του Ηρακλή Χρηστάκη και 2-1 ο Πόρος!!!

72' Σουτ Βακράκου κάπου κόντραρε η μπάλα και κατέληξε κόρνερ

77' Έχει πέσει η απόδοση των δύο ομάδων μετά την μειώση του σκορ από τον Πόρο.

86' Γκοολ 3-1 με τον Τσακάνι. Ένα πραγματικά εξαιρετικό γκολ από τον νεοεισελθόντα Κέβιν Τσακάνι για το 3-1 του Ηροδότου.

90+2 Γκοοολ 4-1 για τον Ηρόδοτο. Ο Κίσσας κατεβάζει την μπάλα και με το εξαιρετικό δεξί σουτ εκτελεί τον Παπαδόπουλο για το 4-1