Παρασκευή, 20 Σεπτεμβρίου 2019

Φιλική επικράτηση ο Ηρόδοτος 2-1 τον ΠΟΑ!

Κυριακή, 18 Αυγούστου 2019 20:02 Γράφτηκε από την

Με καλή παρουσία κυρίως στο πρώτο ημίχρονο ο Ηρόδοτος επικράτησε σε φιλική αναμέτρηση του ΠΟΑ με σκορ 2-1.

Οι δύο προπονητές Νίκος Σουργιάς και Μανόλης Σκύβαλος δοκίμασαν διάφορα σχήματα και έδωσαν ευκαιρίες σε αρκετούς παίκτες, με τους νέους του Ηροδότου να αφήνουν πολύ καλές εντυπώσεις.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και αιφνιδίασαν τον αντίπαλο, πετυχαίνοντας γκολ μόλις στο 3΄ με σκόρερ τον Γαρεφαλάκη!

Στο 10΄ο Κουσίδης έκανε το σουτ για να μπλοκάρει ο Μανουσάκης, ενώ στο 17΄πάλι ο Γαρεφαλάκης διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων.

Στο 25΄ο Κουσίδης δεν κατάφερε ούτε αυτή τη φορά να νικήσει τον Μανουσάκη, που μπλόκαρε.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν στροφές και κατάφεραν να μειώσουν στο 57΄με τον Καϊμακαμούδη.

Στο 70΄ο Καλαμιώτης "σημάδεψε" το δοκάρι χάνοντας ευκαιρία για λογαριασμό του Ηροδότου.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Ν. Σουργιάς): Παναγιώτου, Καργιωτάκης, Κατσαρός, Αννιτσάκης, Κανδυλάκης, Κίσσας, Κασαπάκης, Κουσίδης, Γκίνη, Κουτσογιαννάκης, Γαρεφαλάκης.

Έπαιξαν και οι: Παναγιωτάκης, Παπουτσιδάκης, Αμαραντίδης, Ντελία, Τσακάνι, Καλαμιώτης, Μπαλάφας, Βακράκος, Ντέτσικας, Μουντράκης,

ΠΟΑ (Μ. Σκύβαλος): Μανουσάκης, Φραγκιαδάκης, Γιαλυτάκης, Πετράκης, Σαμουηλίδης, Κερμενίδης, Βοργιάς, Ξυλούρης, Νικολί, Καϊμακαμούδης, Μαρκουλάκης.

Έπαιξαν και οι: Τζουανάκης, Πλουσής, Μανουσάκης, Νηστικάκης, Ντραγκότι, Ανδρικάκης, Δρίτσας.

Παίζουμε μπάλα και στο facebook, ακολουθήστε μας!