Κυριακή, 29 Νοεμβρίου 2020

Το εκπληκτικό πρώτο 25λεπτο με ΑΟΑΝ... «οδηγός» για τον φετινό Γιούχτα

Πέμπτη, 29 Οκτωβρίου 2020 10:38 Γράφτηκε από τον

Ο Γιούχτας μπορεί να μην κατάφερε να κερδίσει τον ΑΟΑΝ την περασμένη Κυριακή στις Αρχάνες (2-2) με το αποτέλεσμα να κρίνεται από ένα αμφισβητούμενο πέναλτι, ωστόσο κέρδισε πολλά πράγματα στον αγωνιστικό χώρο!

Η ομάδα του Μηνά Πίτσου ξεκίνησε εκπληκτικά το ματς, επιβάλλοντας τον ρυθμό του στο πρώτο 25 λεπτο παρασύροντας πίσω από την σέντρα τον αντίπαλο του. Οι «πράσινοι» έβγαλαν πάθος, δύναμη και δημιουργούσαν αρκετές ευκαιρίες προς την αντίπαλη εστία.

Το γκολ δεν άργησε να έρθει με τον «killer» Νίκο Κατσικοκέρη να σκοράρει έπειτα από μία ομαδική προσπάθεια. Στην συνέχεια o ανέβασε στροφές ο ΑΟΑΝ, ωστόσο από την ισοφάριση και έπειτα ο Γιούχτας πάλι πήρε τα ηνία και ήταν αυτός που προσπαθούσε να φτιάξει παιχνίδι.

Σίγουρα ο τεχνικός του Γιούχτα είδε πολλά θετικά από αυτό το ματς και πάνω σε αυτά θα δουλέψει για να βελτιώσει και άλλο την ομάδα του η οποία έχει πολλές ικανότητες!

Αυτό που μένει σίγουρα είναι το πρώτο 25λεπτο το οποίο μπορεί να γίνει οδηγός για την συνέχεια του Γιούχτα... ο οποίος έχει υψηλούς στόχους την φετινή σεζόν!