Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Κύπελλο ΕΠΣΗ: Με Βελονάκη στον τρίτο γύρο ο Γιούχτας

Τετάρτη, 08 Ιανουαρίου 2020 16:38 Γράφτηκε από τον

Στην επόμενη φάση του κυπέλλου ΕΠΣΗ πέρασε ο Γιούχτας που επικράτησε με 1-3 της Χερσονήσου.

Η ομάδα του Μηνά Πίτσου παρουσιάστηκε στο παιχνίιδι με πολλές αλλάγές θέλοντας να κάνει ένα ροτέισον ενόψει του ντέρμπι που έρχεται με την Επισκοπή στο Μαρκομιχελάκειο.

'Ένα παιχνίδι που είχε αναβληθεί μετά από απόφαση των δύο ομάδων, πραγματοποιήθηκε σήμερα με τον Γιούχτα να παίρνει την πρόκριση με 1-3.

Η ομάδα των Αρχανών άνοιξε το σκορ με τον Βελονάκη στο 35 για το 0-1 το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Δέκα λεπτά μετά την συμπλήρωση μία; ώρας παιχνιδιού ο Λαζίδης με πλασέ έδωσε το προβάδισμα δύο γκολ στην ομάδα του.

Στιγμές αργότερα η Χερσόνησος αντέδρασε και με τον Μπενάρντο μείωσε σε 2-1, βάζοντας και πάλι την ομάδα του στο παιχνίδι.

Στο 89' ο Βελονάκης χρίστηκε σκόρερ για δεύτερη φορά στο παιχνίδι για το 1-3 κλειδώνοντας με αυτον τον τρόπο τη νίκη-πρόκριση του Γιούχτα στον τρίτο γύρο του Κυπέλλου ΕΠΣΗ.

Χερσόνησος: Ψαρουλακης, χατζηνικολάκης, Μηλάκης, Τουρνάκης(70 Περβολαράκης Γ),, Γιαπεντζάκης, Φράγκος, Κοζυράκης, Μαραγκάκης (60 Παπαδάκης), Μπενάρδο, Σκούρτι, Συντιχάκης

Γιούχτας: Χρήστου, Κασωτάκης, Παπαδάκης, Ραπτάκης, Λογοθέτης, Βαρδής( 45 Μαυρομάτης), Φραγκουλάκης, Τουγλής, Μπελάδακης (70 Λαζίδης) , Βελονάκης , Μωραίτης