Δευτέρα, 18 Νοεμβρίου 2019

Μεγάλη νίκη με ανατροπή στις καθυστερήσεις για τον ΑΟΑΝ επί του Πανακρωτηριακού (2-1)

Κυριακή, 20 Οκτωβρίου 2019 19:20 Γράφτηκε από τον

Την προηγούμενη αγωνιστική ο ΑΟΑΝ έχασε την ισοπαλία στο Ρέθυμνο από την Επισκοπή στο 91΄όμως σήμερα στις καθυστερήσεις η τύχη του χαμογέλασε και κατάφερε να πάρει μια σημαντική νίκη με 2-1 επί του Πανακρωτηριακού στον Άγιο Νικόλαο για την 5η αγωνιστική του 8ου ομίλου της Γ΄Εθνικής.

Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα για την ομάδα του Ανδρέα Σκέντζου που κατάφερε έτσι να ξεκολλήσει από τις χαμηλές θέσεις της βαθμολογίας.

Στον καθαρά αγωνιστικό τομέα οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για το πρώτο μέρος με το ισόπαλο 0-0 αλλά οι φιλοξενούμενοι στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους και πιο συγκεκριμένα στο 47΄κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καρλίτο.

Η απάντηση του ΑΟΑΝ ήταν άμεση καθώς ισοφάρισε στο 56΄με τον Κέλι , ενώ κατάφερε να πάρει την πολύτιμη νίκη στις καθυστερήσεις του αγώνα από αυτογκόλ του Παπακαστρίτσιου.

ΑΟΑΝ (Ανδρέας Σκέντζος): Μπρόκος, Πολίτης, Ζέλιος, Κέλι, Τσανάι, Αλμύρας, Καλογιαννίδης (75’ Τσάνγκα), Χατζόπουλος, Μαρκάκης, Μουζιούρας (60’ Μουτσάι), Σγουρός (72’ Μπλούκας)

Πακακρωτηριακός (Γιώργος Κόλτζος): Συροκάκης, Παπακαστρήτσιος, Λιονάκης, Νικολίτσης, Βουρβαχάκης, Μπάτζιο, Τζόρνταν (77’ Βασιλομιχελάκης), Καρλίτος, Μανουσάκης (66' Κοζάκης), Δρακάκης (85’ Μπαδιεριτάκης), Σκουλάς (60’ Αναστασόπουλος).

Φώτο: anatoli.com