Σάββατο, 05 Δεκεμβρίου 2020

Πλατανιάς - Αλμυρός 0-6: Απάντησε με 6άρα, στην βαριά ήττα της πρεμιέρας

Τετάρτη, 21 Οκτωβρίου 2020 18:58 Γράφτηκε από τον

Aπάντηση στην εξάρα από την Αναγέννηση, με εξάρα βρήκε ο Αλμυρός που επικράτησε με 6-0 του Πλατανιά στο Μάλεμε.

Η ομάδα του Κώστα Κιάσσου παρουσιάστηκε τελείως διαφορετική σε σχέση με την πρεμιέρα και διέσυρε τον Πλατανιά του Γιώργου Κόλτζου.

Στο 21' ο Αζίζι άνοιξε το σκορ για τον Αλμυρό για το 1-0.

Δέκα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους ο Θεοδωρίδης έστειλε την μπάλα στην οριζόντια δοκό του Βλαχάκη και τρία λεπτά αργότερα ο Μωραΐτης έγραψε το 2-0 για τον Αλμυρό.

Στο 73' ήταν η σειρά του Δαμιανάκη να χριστεί σκόρερ για το 3-0, ενώ στιγμές αργότερα ο ίδιος παίκτης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0.

Με γκολ στο 81' και στο 86' ο Λέον Πιερτζακόμι διαμόρφωσε το τελικό 6-0 για τον Αλμυρό.

Σπουδαία νίκη για τους Οράνιε, που βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα να αντιστρέψουν το κακό κλίμα που είχε δημιουργηθεί μετά την βαριά ήττα της πρεμιέρας, και με παράσταση για ένα ρόλο έφυγε με νίκη από το Μάλεμε.

Οι αρχικές ενδεκάδες:

Α.Ο Πλατανιάς: Βαρουξάκης, Γελαδάρης, Κατσαρός, Ταγιάρι, Παπατζίκος, Ιμέρι,Μαρτίνεθ, Καρβούνης, Γιακουμάκης(66′ Γκολόσι), Θεοδωρίδης,Νομικός(60′ Μαρκαντωνάκης).

Αλμυρός:Βλαχάκης, Ρουμπάκης, Δαμιανάκης, Ξενοκτιστάκης, Γιαλούσης, Γκαρετ Κελυ, Λεόν(88′ Αγαπάκης),Αζίζι, Μωραίτης, Τοπουζής, Μίσκου(79′ Μαχαίρας)