Πέμπτη, 12 Δεκεμβρίου 2019

Άξιζε τη νίκη πήρε το βαθμό της ισοπαλίας στα Σπάτα ο Πλατανιάς (0-0)

Παρασκευή, 08 Μαρτίου 2019 15:57 Γράφτηκε από τον

Στο 0-0 έμεινε ο Πλατανιάς στην εκτός έδρας αναμέτρηση που έγινε στα Σπάτα με τον Αήττητο την Κυριακή για την 16η αγωνιστική της Football League, σε ένα ματς όπου οι παίκτες της Χανιώτικης ομάδας προπηλακίστηκαν στο ημίχρονο του αγώνα.

Το συγκρότημα του Γ. Τάτση ήταν καλύτερο από τον αντίπαλο του και θα μπορούσε να είχε ανοίξει το σκορ στο 16΄όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ του Καραγκούνη η κεφαλιά του Μάϊκιτς σταμάτησε στο δοκάρι του Κοκκαλά. Ο Πλατανιάς σε ένα ματς χωρίς ιδιαίτερο ρυθμό και φάσεις είχε το αριθμητικό πλεονέκτημα στα τελευταία 20 λεπτά του αγώνα όταν στο 73΄αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Κασνέτσης αλλά ο Πλατανιάς δεν κατάφερε να το εκμεταλλευτεί αυτό και έμεινε στο 0-0 μέχρι το τέλος του αγώνα.

Αήττητος Σπάτων (Πέτρος Δημητρίου): Κοκκαλάς, Σπυρόπουλος, Αποστολόπουλος, Μάγκας, Κολλαράς, Κασνέτση, Λάμπρου, Σταματάκης, Χατζηιωαννίδης (61' Ταμπάκης), Λύρας (74' Ματίας), Ρούνεϊ.

Πλατανιάς (Γιάννης Τάτσης): Γκοτ, Στ. Ποζατζίδης (89' Κωστίκος), Ρουσσάκης, Κόρτσταμ, Παπανικολάου, Πουρτζιτίδης (74' Γκατσολάρι), Μάικιτς (74' Μποσέτι), Καραγκούνης, Νίλι, Λουκίνας, Μιγκέλ