Δευτέρα, 09 Δεκεμβρίου 2019

Καθάρισε στο δεύτερο μέρος τον Αιγινιακό ο Πλατανιάς (3-0)

Παρασκευή, 08 Μαρτίου 2019 15:51 Γράφτηκε από τον

Αν και στο πρώτο μέρος τα βρήκε σκούρα απέναντι στον Αιγινιακό ο Πλατανιάς πάτησε γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο και σημείωσε τρία τέρματα από το 66΄μέχρι και το 90΄πετυχαίνοντας μια άνετη νίκη τελικά επί της ομάδας από την Πιερία για την 12η αγωνιστική της Football League.

Στο 66΄ο Στ. Ποζατζίδης εκτέλεσε φάουλ και ο Τσαμούρης με κεφαλιά έκανε το 1-0 λύνοντας το γόρδιο δεσμό για τους γηπεδούχους που μετά από δέκα λεπτά ουσιαστικά "κλείδωσαν" τη νίκη τους όταν και έκαναν το 2-0 με κοντινό πλασέ του Μπιανκόνι στο 76΄. Ο Καραγκούνης στο 90΄μετά από ασίστ του Ουές έβαλε το κερασάκι στην τούρτα κάνοντας το τελικό 3-0.

Πλατανιάς (Γιάννης Τάτσης): Γκοτ, Ουές, Τσαμούρης, Ρουσσάκης, Πουρζιτίδης, Καραγκούνης, Παπανικολάου (63’ Ποζατζίδης Στ.), Μάικιτς, Νίλι (90’ Ποζατζίδης Χ.), Λάζιτς (75’ Τσακμάκης), Μιγκέλ

Αιγινιακός (Μιρσάντ Γιονούζ): Καραγκιόζης, Προσκυνητόπουλος, Σ. Τοπαλίδης (73’ λ.τρ. Καλαμούδης), Πετρούσης, Ζήσης (81’ Στάνιτς), Λάσκαρης, Πολύζος, Μαρκόφσκι, Πιαστόπουλος, Κούστα (63’ Τσολακίδης), Παπαδόπουλος.