Τετάρτη, 08 Απριλίου 2020

Επέστρεψε στις νίκες ο Πλατανιάς, 2-0 τον Απόλλωνα Πόντου

Δευτέρα, 03 Φεβρουαρίου 2020 17:15 Γράφτηκε από τον
Φωτογραφία από το σημερινό παιχνίδι Φωτογραφία από το σημερινό παιχνίδι

Τέλος στο σερί των τεσσάρων αγωνιστικών χωρίς νίκη έβαλε ο Πλατανιάς, ο οποίος έκαμψε στην επανάληψη, την αντίσταση του προτελευταίου της βαθμολογίας Απόλλωνα Πόντου. Σε ότι έχει να κάνει με το ματς το πρώτο μέρος κύλησε χωρίς πολλές φάσεις, με τον Πλατανιά να είναι αυτός που έχει τον έλεγχο του αγώνα.

Ωστόσο οι Κρητικοί με εξαίρεση το σουτ του Λουκίνα στο 23΄, δεν είχαν κάποια άλλη καλή φάση μπροστά στα καρέ των Ποντίων, με συνέπεια το στείρο 0-0 να μείνει ως έχει μέχρι την λήξη του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Πλατανιάς ενέτεινε την πίεση του προκειμένου να φτάσει στο γκολ το οποίο θα τον έβαζε μπροστά στο σκορ.

Αυτό ήρθε στο 73΄, με τον Λουκίνα να ευστοχεί στο πέναλτι που κέρδισαν οι Κρητικοί και να κάνει το 1-0. Έπειτα από το τέρμα το αυτό, η ομάδα του Γιάννη Τάτση πίεσε προκειμένου να φτάσει σε ακόμα ένα γκολ, το οποίο θα της έδινε ασφάλεια στο σκορ… Αυτό ήρθε στις καθυστερήσεις και πιο συγκεκριμένα στο 92΄, με τον δανεικό από τον Απόλλωνα Κραγιόπουλο να κάνει το 2-0, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης.

Πλατανιάς (Γ. Τάτσης): Σούλης, Ουές, Τσαμούρης, Πασχαλάκης (64’ Κατσαρός), Σάαντο, Σμυρλάκης (64’ Κωστίκος), Μπάμπης, Οικονόμου, Λουκίνας, Κραγιόπουλος, Γιούσης (84’ Πουρζιτίδης)

Απόλλων Πόντου (Δ.Καλαϊτζίδης): Μελέσιος, Δαλιανόπουλος, Καλλίας, Φράγκος (68’ Χατζηκωνσταντίνου), Τουρσίδης, Καλογέρης, Αναστασιάδης, Τσουμάνης (59’ Στόικος), Αμαραντίδης, Χριστοδούλου, Γιαννακόπουλος