Πέμπτη, 12 Δεκεμβρίου 2019

Παλικάρι ο Εργοτέλης «τσίμπησε» βαθμό στα Τρίκαλα με δέκα παίκτες!

Παρασκευή, 08 Μαρτίου 2019 15:41 Γράφτηκε από τον

Παλικαρίσιο βαθμό πήρε στα Τρίκαλα ο Εργοτέλης, παρά το γεγονός πώς βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 16ο λεπτό, και έμεινε με δέκα παίκτες από το 13'!

Οι κιτρινόμαυροι δεν τα παράτησαν στιγμή, πίεσαν τον αντίπαλο που έπαιζε με αριθμητικό πλεονέκτημα και με την αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ του Μπουρσέλη στο 50' πήρε το βαθμό της ισοπαλίας.

Παρακολουθήστε μέσα από το prismasport.gr σε LIVE χρόνο την εξέλιξη του ματς:

Διαιτητής: Μαούτας Δημήτριος (Ημαθίας)

Βοηθοί: Γιάντσης Κωνσταντίνος (Ημαθίας), Σακκάς Παναγιώτης (Θεσσαλίας)

4ος Διαιτητής: Θεοχάρης Δημήτριος (Θεσσαλίας)

ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ:

5' Πρώτη καλή στιγμή για τον Εργοτέλη, ο Τσέλιος βρίσκει κενό στην καρδιά της άμυνας των Τρικάλων, βγαίνει απέναντι στον Ταϊρη ο οποίος απέκρουσε σωτήρια!

9’ Απευθείας χτύπημα φάουλ του Ντόση η μπάλα έφυγε άουτ χωρίς να ανησυχήσει τον Κατσιμήτρου

13' Με δέκα ο Εργοτέλης! Ο Μπουτσάκης έπεσε μέσα στην περιοχή των Τρικάλων, ο Μαούτας θεώρησε ότι προσπάθησε να εκμαιεύσει πέναλτι και του έδειξε δεύτερη κίτρινη κάρτα!

16' ΓΚΟΛ! Σέντρα από τον Πάνο, ο Σισέ πήρε την κεφαλιά και άνοιξε το σκορ για το 1-0...

23' Ο Μπουρσέλης εκτελεί φάουλ, ο Ταΐρης θα μπλοκάρει

27' Ο Σμυρλής απειλεί με σουτ, ο Κατσιμήτρος μαζεύει

30' Ο Καπού μπαίνει περιοχή, σουτάρει, με διπλή προσπάθεια θα μπλοκάρει ο πορτιέρο του Εργοτέλη.

35' Ο Τσιάρας πιάνει καρφωτή κεφαλιά, αποκρούει εντυπωσιακά ο Κατσιμήτρος!

40' Δοκάρι για τα Τρίκαλα! Μετά από φάουλ του Αντρονίκ αποκρούει προσωρινά ο Κατσιμήτρος και ο Πάνος στην επαναφορά της μπάλας στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι

Β' Ημίχρονο

48' Ο Γκότοβος διώχνει σωτήρια προ του Εφορντ που έμπαινε μόνος στην περιοχή

50' ΓΚΟΛ! Φοβερό χτύπημα φάουλ του Μπουρσέλη που ισοφαρίζει σε 1-1!

60' Έχει ανέβει ο Εργοτέλης που πατάει καλά στον αγωνιστικό χώρο

70' Σέντρα από τον Τσιάρα με αποδέκτη το Σμυρλή που θα σουτάρει, σωτήρια απομακρύνει με το πόδι ο Κατσιμήτρος

72' Σουτ του Πάνου, άουτ