Δευτέρα, 24 Φεβρουαρίου 2020

Ψάχνει την τρίτη συνεχόμενη νίκη του στην Καλαμαριά ο Εργοτέλης

Κυριακή, 05 Ιανουαρίου 2020 09:35 Γράφτηκε από τον

Την τρίτη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα της Super League 2 ψάχνει σήμερα (5/1) στις 2.30 μ.μ στην Καλαμαριά ο Εργοτέλης αντιμετωπίζοντας τον ουραγό Απόλλωνα Πόντου στο πρώτο του ματς για το 2020 για την 11η αγωνιστική της σεζόν. 

Το συγκρότημα του Γ. Ταουσιάνη θα αναζητήσει την τρίτη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα που θα τον καθιερώσει στα υψηλά στρώματα της βαθμολογίας απέναντι σε έναν αντίπαλο που έχει δείξει πολύ αδύναμος φέτος τόσο εντός όσο και εκτός έδρας αλλά το παιχνίδι σίγουρα χρειάζεται προσοχή. 

Τα προβλήματα δεν λείπουν σε ακόμη ένα ματς για τον έμπειρο τεχνικό που δεν θα έχει στη διάθεση του τον τραυματία Κοιλιάρα και τον Τσέλιο που έμεινε στο Ηράκλειο λόγω ίωσης. 

Αναλυτικά οι παίκτες που βρίσκονται στην αποστολή του Εργοτέλη για τον αγώνα με τον Απόλλωνα Πόντου είναι οι: Κατσιμήτρος, Καλογεράκης, Μποτέ, Μπούσης, Οικονόμου, Μπάτζιο, Πέιος, Σπίριακ, Μπρούς, Κατσούρι, Αλεξάκης, Μπουρσέλης, Μπουτσάκης, Μανουσάκης, Σταθόπουλος, Ροβίθης, Έφορντ, Μπαράτα. 

Όσο για τον Απόλλωνα Πόντου έκανε προετοιμασία με ελάχιστους παίκτες και με το ζορί θα συμπληρώσει όπως όλα δείχνουν όχι μόνο 18αδα αλλά και 11άδα στο σημερινό ματς με τον Εργοτέλη. 

Διαιτητής του σημερινού αγώνα θα είναι ο Θεοχάρης από την Θεσσαλία με βοηθούς τους Σακκά από τον ίδιο σύνδεσμο και Χατζημανώλη από τα Δωδεκάνησα ενώ τέταρτος διαιτητής θα είναι ο Πουλικίδης από τη Δράμα. 

Το πρόγραμμα 

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές στα παιχνίδια της Κυριακής για την 11η αγωνιστική της Super League 2: 

14.30 Απόλλων Πόντου - Εργοτέλης

Διαιτητής: Θεοχάρης (Θεσσαλίας)

Βοηθοί: Σακκάς (Θεσσαλίας), Χατζημανώλης (Δωδεκανήσου)

4ος: Πουλικίδης (Δράμας)

14.45 Απόλλων Λάρισας - ΠΑΣ Γιάννινα (ΕΡΤ sports)

Διαιτητής: Ντάουλας (Δυτικής Αττικής)

Βοηθοί: Πλακάς (Δυτικής Αττικής), Πετρίδης (Χίου)

4ος: Περράκης (Αθηνών)

15.00 Α.Ε. Καραϊσκάκης - Κέρκυρα

Διαιτητής: Ρούσσος (Κορινθίας)

Βοηθοί: Πήττας (Ηλείας), Καραλής (Ηλείας)

4ος: Ματσούκας (Αιτωλοακαρνανίας)

15.00 Απόλλων Σμύρνης - Λεβαδειακός

Διαιτητής: Κάτοικος (Αθηνών)

Βοηθοί: Παγουρτζής (Πειραιά), Αρμακόλας (Κυκλάδων)

4ος: Λεμπέσης (Πειραιά)

 

 

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)