Δευτέρα, 16 Δεκεμβρίου 2019

Κατώτερος των περιστάσεων ο Εργοτέλης, ηττήθηκε και στο Παγκρήτιο από τα Τρίκαλα (0-1)

Τρίτη, 03 Δεκεμβρίου 2019 19:09 Γράφτηκε από τον

Ένας κατώτερος των περιστάσεων Εργοτέλης ηττήθηκε και στο Παγκρήτιο Στάδιο από τα Τρίκαλα με 0-1 και με το συνολικό σκορ 2-4, αποχαιρέτησε τον θεσμό του Κυπέλλου Ελλάδος.

Αρκετές αλλαγές για το συγκρότημα του Γιάννη Ταουσιάνη ο οποίος δεν ξεκίνησε στη βασική 11άδα τους Ροβίθη και Κούατενγκ με αποτέλεσμα ο Εργοτέλης να μην μπορεί απειλήσει όσο θα ήθελε στο πρώτο μέρος.

Στο δεύτερο ημίχρονο όσο και αν προσπάθησε έπεσε πάνω στον γκολκίπερ των θεσσαλών Ζαρόπουλο, ο οποίος κράτησε το μηδέν για την ομάδα του.

Με χαμηλά το κεφάλι αποχαιρετά ο Εργοτέλης καθώς ηττήθηκε από μία ομάδα μικρότερης κατηγορίας που σίγουρα δεν αποτελούσε φόβητρο. Το γκολ για τους φιλοξενούμενους σημείωσε μόλις στο 7ο λεπτό ο Βέρτζος ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την αναστάτωση που επικράτησε στα καρέ του Καλογεράκη και με γυριστό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης): Καλογεράκης, Μποτέ, Σπίριακ, Οικονόμου (68' Κοιλιάρας), Πέιος, Μπρους, Μπουτσάκης, Τσέλιος, Έφορντ, Σταθόπουλος (46' Ροβίθης), Μανουσάκης (46' Κούατενγκ)

Τρίκαλα (Περικλής Αμανατίδης): Ζαρόπουλος, Γρηγορόπουλος, Ντοσης, Γιαννίτσης, Βέρτζος, Ριζογιάννης, Πέλκας (77' Οικονομόπουλος), Παπαγεωργίου, Ελευθεριάδης (64' Πελάεζ), Άλεξιτς (81' Λώττας), Τσίπρας