Τρίτη, 12 Νοεμβρίου 2019

Αρνητικό ξεκίνημα για τον Εργοτέλη και ήττα με 3-0

Κυριακή, 29 Σεπτεμβρίου 2019 15:34 Γράφτηκε από τον

Δεν καταφέρε να ξεκινήσει με το δεξί η ομάδα του Εργοτέλη που γνώρισε βαριά ήττα με 3-0 από τον Απόλλωνα Σμύρνης.

Οι κιτρινόμαυροι παρουσίασαν καλό πρόσωπο μόνο στο πρωτο ημίωρο της αναμέτρησης , διάστημα που θα μπορούσαν να είχαν σκοράρει .
Μετά την επίτευξη του πρώτου τέρματος τον Bedinelli η ζυγαριά έγειρε προς την μεριά των γηπεδούχων.

Το γκολ έδωσε ψυχολογία στους ποδοσφαριστές του Νίκου Παπαδόπουλου που με τα τέρματα των Μπλάζιτς και Μαρκόφσκι διαμόρφωσαν το τελικό 3-0

Οι συνθέσεις των ομάδων .

Απόλλων Σμύρνης : Χουάντερσον, Κυριακίδης, Ζησόπουλος, Χουχούμης, Λαρέα Λαγός, Παυλίδης, Μπλάζιτς, Μπεντινέλι, Μπαστιάνος, Μαρκόφσκι

Εργοτέλης:Kαλογεράκης, Σπίριακ, Μπουρσέλης, Οικονόμου, Μπάτζιος, Μπρους, Προβιδάκης, Τσέλιος , Μπαράτα, Ροβίθης, Εφορντ

ΦΙΛΜ ΑΓΩΝΑ

Πρώτο σφύριγμα στην αναμέτρηση . Ξεκίνησε το παιχνίδι.

5' Δυνατό ξεκίνημα από την ομάδα του Εργοτέλη . Χωρίς όμως την σπουδαία φάση

8' Κίτρινη κάρτα στον Dominik και φάουλ για τον Απόλλωνα απ' τα αριστερά. Ο Blazic εκτέλεσε με την μπάλα να περνάει εκτός δίχως να ανησυχήσει τον Καλογεράκη.

13' Σουτ του Barata λίγο έξω από την περιοχή, στην αγκαλιά του γκολκίπερ του Απόλλωνα.

14' Ο Jagouaribe εκτέλεσε φάουλ από πλάγια, η μπάλα πέρασε εκτός.

16' Μπαλιά του Ροβίθη απ' τα αριστερά, ο Barata έκανε την προβολή και ανάγκασε τον Huaderson σε μια δύσκολη απόκρουση πέφτοντας στην δεξιά γωνία του.

22' Διακόπτεται για λίγο το ματς για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές λόγω ζέστης στην Ριζούπολη.

29' Ο Jaguaribe εκτελεί από πλάγια αριστερά η μπάλα πέρασε μακριά αρκετά μακριά απ' το δεξί κάθετο δοκάρι του Καλογεράκη.

37' Γκολ για τον Απόλλωνα. Ο Bedinelli απ' τα αριστερά με μια σέντρα-σουτ καταφέρνει να ανοίξει το σκορ. 1-0

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στην Ριζούπολη. Η ομάδα του Εργοτέλη βρίσκεται πίσω στο σκορ σε ένα πολύ δυνατό πρώτο μέρος με πολύ καλό ρυθμό και φάσεις.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

50' Γκολ για τον Απόλλωνα. Ο Μπαστινός έκοψε την μπάλα από πλάγια θέση, στον Blazic να πλασάρει και να γράφει το 2-0

55'Πρώτη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Εκτός ο Barata, στην θέση του ο Ιατρούδης.0.

60' Γκολ για τον Απόλλωνα. Ο Markovski εκμεταλλευόμενος την λανθασμένη έξοδο του Καλογεράκη με κεφαλιά γράφει το 3-0.

62' Ο Τσέλιος τραυματίστηκε στο γόνατο, και όπως είναι αναμενόμενο θα βγει απ' το παιχνίδι δίνοντας την θέση του στον Kacurri.

68' Σουτ του Bruce έξω απ' την περιοχή η μπάλα φεύγει έξω.

70' Πρώτη αλλαγή για τους γηπεδούχους με τον Vouho να παίρνει την θέση του Markovski.

75' Aκόμη μια αλλαγή για τον Απόλλωνα με τον Λαγό να δίνει την θέση του στον Πατράλη.

85' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Απόλλωνα με τον Intier να παίρνει την θέση του Μπαστιάνου.

Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά στην Ριζούπολη.

Τέλος στο ''Γ. Καμάρας''. Ο Εργοτέλης δεν ξεκινάει με θετικό τρόπο, το πρωτάθλημα της Super League 2 με τον Απόλλωνα να επικρατεί με 3-0.