Τετάρτη, 19 Φεβρουαρίου 2020

Α. Βοσνιάδης: «Θέλουμε καλύτερες διαιτησίες, ας ευχηθούμε ότι τα λάθη είναι ανθρώπινα»

Δευτέρα, 23 Δεκεμβρίου 2019 19:25 Γράφτηκε από τον

Το δικό του παράπονο εξέφρασε ο προπονητής των Χανίων, Αλέκος Βοσνιάδης, μετά το τέλος της αναμέτρησης με τον Εργοτέλη.

Ο Εργοτέλης επικράτησε με 1-0 χάρη στο γκολ του Ροβίθη στο 94', όμως υπήρξαν έντονα παράπονα από την μεριά των Χανίων για το ακυρωθέν γκολ της ομάδας στο 96ο λεπτό για χέρι.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο έμπειρος τεχνικός:

"Ένα πολύ δυνατό ματς που και οι δύο ομάδες θέλανε να κερδίσουν. Ήμασταν πολύ καλά οργανωμένοι στο πρώτο ημίχρονο. Ήμασταν πολύ καλά διαβασμένοι. Πήγε το ημίχρονο στο Χ και είπαμε να ψάξουμε με την ίδια σωστή τακτική τους χώρους μας για να απειλήσουμε.

Ήρθε μια φάση στο τέλος του παιχνιδιού όπου τρεις φορές δεν διώξαμε την μπάλα είχαμε την ατυχία με τον Γρομητσάρη και μας τιμώρησε η μπάλα σε αυτό το σημείο.

Στη συνέχεια ο διαιτητής μας ακυρώνει ένα φάουλ με τον διαιτητή να λέει ότι υπάρχει χέρι κάτι που δεν υπάρχει όμως και χάνουμε έτσι την ευκαιρία να προσθέσουμε ένα σημαντικό πόντο. Θέλουμε καλύτερες διαιτησίες και ας ευχηθούμε ότι αυτά τα λάθη είναι ανθρώπινα. Να ευχηθούμε καλές γιορτές σε όλους".