Πάλι ο πάγκος έδωσε την λύση στις καθυστερήσεις για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό!

Παρασκευή, 29 Μαρτίου 2019 17:01 Γράφτηκε από την

Μεγάλο τρίποντο στις καθυστερήσεις για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό κόντρα στην Κέρκυρα

Του Γιώργου Κουκουλάκη

Πολύ μεγάλη επικράτηση με γκολ στις καθυστερήσεις κόντρα στην Κέρκυρα κατάφερε να πανηγυρίσει ο ΑΟΧ/Κισσαμικός στα Περιβόλια με σκορ 1-0.

Το πολύτιμο τέρμα πέτυχε ο Παπαχρήστος, που αποτέλεσε την «χρυσή» αλλαγή του Αλέκου Βοσνιάδη.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε πολλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες με ότι αξιόλογο σημειώθηκε να το έχουμε καταγράψει μέσα σε διάστημα δύο λεπτών!

Αρχικά στο 35’ η Κέρκυρα απειλεί με τον Λινάρδο να κάνει ένα γυριστό σουτ εντός περιοχής και την μπάλα να περνάει λίγο άουτ.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό ήρθε η απάντηση για τους γηπεδούχους με τον Βρεττό αρχικά να σουτάρει στα σώματα και στην επαναφορά ο Τόλι δεν μπόρεσε με κεφαλιά να κερδίσει τον Κουτζαβασίλη.

Έτσι οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με το 0-0 να είναι το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η πρώτη καλή στιγμή σημειώθηκε με τον Τόλι στο 58’, ο οποίος σούταρε αναγκάζοντας τον Κουτζαβασιλή να αποκρούσει.

Και εκεί που όλα έδειχναν ότι το παιχνίδι θα λήξει δίχως τέρμα ο Παπαχρήστος, που είχε περάσει στο παιχνίδι ως αλλαγή σκόραρε με κεφαλιά στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων και έκανε το 1-0 για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό.

Αυτό το σκορ ήταν και το τελικό με τους γηπεδούχους να πανηγυρίζουν μία σπουδαία νίκη στο φινάλε του αγώνα.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι λίγο πριν την ολοκλήρωση της αναμέτρησης αποβλήθηκε ο προπονητής της Κέρκυρας, Νίκος Αναστόπουλος, καθώς μπήκε εντός αγωνιστικού χώρου και ο Κουσκουνάς με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΑΟΧ/Κισσαμικός: Παπαδόπουλος, Φαζός, Σισέ, Τεγούσης (84’ Καραγιάννης), Τόλι (81’ Χαλκιαδάκης), Κάσσος, Σελινιωτάκης, Μουμίν, Βρεττός, Κουσκουνάς, Αρναρέλλης (59’ Παπαχρήστος)

Κέρκυρα: Κουτζαβασίλης, Σανδραβέλης, Θεοδωράκης, Ιωάννου, Κούρος (69’ Πασάς), Κόντος, Ντα Μότα, Λινάρδος (61’ Ζορμπάς), Νίκιτς, Σιατραβάνης (81’ Γεωργακόπουλος), Τουράμ