Κυριακή, 29 Μαρτίου 2020

Κοίταξε στα μάτια τον ΠΑΟΚ αλλά έχασε στις λεπτομέρειες ο ΟΦΗ (0-3 σετ)

Σάββατο, 15 Φεβρουαρίου 2020 17:57 Γράφτηκε από τον
Από το σημερινό παιχνίδι του ΟΦΗ με τον ΠΑΟΚ στο Κλειστό του ΒΑΚ. Από το σημερινό παιχνίδι του ΟΦΗ με τον ΠΑΟΚ στο Κλειστό του ΒΑΚ.

Παρά την πολύ καλή του εμφάνιση ο ΟΦΗ δεν κατάφερε να πάρει κάτι από το σημερινό παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ στο Κλειστό του ΒΑΚ σε ματς που έγινε για την 13η αγωνιστική της Volleyleague.

Ο ΟΦΗ ηττήθηκε με 0-3 σετ αλλά και τα τρία σετ τα έχασε στις λεπτομέρειες και τουλάχιστον δικαιούται ένα σετ και ένα πόντο από το σημερινό παιχνίδι.

Στο πρώτο σετ ο ΟΦΗ είχε το προβάδισμα στο σκορ σχεδόν καθ΄όλη την διάρκεια του ακόμα και με 3 πόντους διαφορά αλλά στο τέλος ο ΠΑΟΚ κατάφερε να το πάρει με 23-25. Ανάλογο ήταν το σκηνικό και στο δεύτερο σετ με τον ΟΦΗ να προηγείται ακόμη και με 18-14 αλλά κάπου εκεί ο ΠΑΟΚ έκανε ένα δικό του ντεμαράζ και έφερε το σετ με την εμπειρία του στα μέτρα του για να το πάρει με 26-24 στην παράταση.

Με την ψυχολογία υπέρ του ο ΠΑΟΚ μπήκε πιο δυνατά στο τρίτο σετ αλλά ο ΟΦΗ κατάφερε να ισοφαρίσει σε 15-15 και από εκεί και μετά το παιχνίδι πήγαινε πόντο πόντο με τον ΠΑΟΚ όμως να παίρνει πάλι μια διαφορά δύο πόντων στο τέλος με 22-24 και να παίρνει τελικά και το τρίτο σετ με 23-25 και παράλληλα και το παιχνίδι με 0-3 σετ.

Τα σετ: 0-3 (23-25, 24-26, 23-25) σε 80΄.

Ο.Φ.Η. (Ανέστης Γιαννακόπουλος): Ρουμελιωτάκης 12π. (9/19επ., 1 μπλοκ, 2 άσσοι, 66%υπ 38%αρ.), Κομητούδης 2 (1/1επ., 1 άσσος), Λουκούμι 19 (14/25επ., 1 μπλοκ, 4 άσσοι), Καρατζάς 6 (5/8επ., 1 μπλοκ, 1 άσσος), Καραμπαλί 9 (5/9π., 1 μπλοκ, 3 άσσοι), Σαρικεΐσογλου 11 (9/16επ., 2 άσσοι, 71%υπ., 54%αρ.) / Γκαράς (λ. - 73%υπ., 45%αρ.), Κοσκινάς.

Π.Α.Ο.Κ. (Κώστας Δεληκώστας): Μάρσαλ 9π. (7/14επ., 2 άσσοι, 64%υπ., 50%αρ.), Τερζής 3 (3/3επ.), Μπιέλιτσα 6 (2/5επ., 4 άσσοι), Γάτσης 2 (2/5επ.), Αμπράο 9 (8/16επ. 1 μπλοκ, 54%υπ., 38%αρ.), Βαν ντε Ντρις 22 (18/29επ., 3 μπλοκ, 1 άσσος) / Στεφάνου (λ. - 65%υπ., 45%αρ.), Κωνσταντινίδης (λ), Σωτηρίου, Εφραιμίδης Ν.