Τρίτη, 24 Νοεμβρίου 2020

Σημαντική νίκη για τον ΟΦΗ απέναντι στην Μεγαρίδα

Κυριακή, 25 Οκτωβρίου 2020 19:48 Γράφτηκε από τον

Την δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα της Β΄Εθνικής κατηγορίας μπάσκετ των ανδρών σημείωσε ο ΟΦΗ την Κυριακή το απόγευμα κερδίζοντας στο Κλειστό του ΒΑΚ την Μεγαρίδα με 76-69 για την 3η αγωνιστική.

Το ματς μπορεί να μην ξεκίνησε καλά για τον ΟΦΗ που βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο με 19-23 αλλά στη συνέχεια ο ΟΦΗ ισορρόπησε το παιχνίδι και βρέθηκε να χάνει με ένα πόντο (37-38) με την λήξη του ημιχρόνου.

Στο γ΄δεκάλεπτο ο ΟΦΗ τα γύρισε όλα τούμπα και βρέθηκε να προηγείται με 59-52 παίρνοντας τα ηνία του αγώνα, ομως παρότι στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο ο αντίπαλος του έβαλε δύσκολα και ένα τρίποντο του Τσερκιτζόγλου προς το τέλος του ματς ήταν και αυτό που σφράγισε τη νίκη για την κρητική ομάδα με 76-69.

Τα δεκάλεπτα: 19-23, 37-38 , 59-52, 76-69

ΟΦΗ (Ράλλης): Μποχωρίδης 6(1), Λιανός 22(1) , Πετράκης 5(1),Τσερκιτζόγλου 12(4), Μαλλιαράκης, Κοκοσάλης, Αγαπιάδης17(3), Πρωτογεράκης 2, Καμπάκας, Μηλαθιανάκης 2, Κριθινάκης, Πάλλης 10.

Μεγαρίδα (Μάνταλος) : Καραποστόλου , Ραζής 5(1), Κοντόπουλος , Γκατζιάς 13 (2), Αγγελόπουλος 27(2), Μπατής 10 (1), Λούκας 2, Τζάιδας , Κοντραφούρης 2, Δομπρογιάννης , Καραμανλής 5, Καλιανιώτης 1, Xασα 3.