Σάββατο, 20 Ιουλίου 2019

Αγαπιάδης και Πετράκης έδειξαν το δρόμο στον ΟΦΗ (54-58)

Κυριακή, 21 Απριλίου 2019 21:14 Γράφτηκε από τον

Με τους Πετράκη και Αγαπιάδη σε καλή μέρα ο ΟΦΗ πέρασε νικηφόρα από το Βοηθητικό του ΣΕΦ με 54-58 επί του Ίκαρου Νέας Σμύρνης.

Το ματς δεν ξεκίνησε πολύ καλά για τους κρητικούς που έμειναν στο -7 στο τέλος της πρώτης περιόδου.

Στην δεύτερη περίοδο οι παίκτες του Βασίλη Ράλλη ανέβασαν στροφές και ισοφάρισαν σε 27-27 στο ημίχρονο, ενώ στην τρίτη περίοδο προηγήθηκαν για πρώτη φορά στον αγώνα.

Στην τελευταία περίοδο παρά την πίεση οι "ασπρόμαυροι" κατάφεραν και κράτησαν το υπέρ τους σκορ και έφυγαν με σπουδαίο διπλό.

Με τη νίκη αυτή ο ΟΦΗ βρίσκεται ακόμα πιο κοντά στην άνοδο του στη Β' Εθνική.

ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ-ΟΦΗ 54-58

Διαιτητές: Κρεσταινίτης-Καραμπιτσάκος.

Δεκάλεπτα: 22-15, 27-27, 42-43, 54-58.

Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Μεγαγιάννης): Χόρτσας, Μπάζιος, Σταμάτης 15 (3), Γιαννακόδημος 3,Μόσορας, Μούκας 3 (1), Μιχαλόπουλος 7, Διαμαντόπουλος 8, Ανέστης 18 (1).
ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας 3 (1), Κριθινάκης 10 (2), Αντωνόπουλος 9 (1), Τσερκιτζόγλου, Καραλής, Αγαπιάδης 17 (2), Πετράκης 13 (1), Μπουμπάρης 4, Πάλλης 2.