Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Ήττα από τον Πανερυθραϊκό για τον ΟΦΗ με παράπονα για τη διαιτησία (91-71)

Κυριακή, 12 Ιανουαρίου 2020 20:25 Γράφτηκε από τον

Την ήττα με 91-71 από την ανώτερη ομάδα του Πανερυθραϊκού γνώρισε το απόγευμα της Κυριακής (12/1) η ομάδα μπάσκετ του ΟΦΗ εκτός έδρας σε ματς για την 14η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β΄Εθνικής κατηγορίας μπάσκετ.

Ο ΟΦΗ πάντως έχει φρικτά παράπονα από την διαιτησία που αντιμετώπισε και αυτός ήταν ένας από τους λόγους που ο προπονητής της κρητικής ομάδας Β. Ράλλης ήταν εκνευρισμένος μετά το τέλος του αγώνα και δεν έκανε δηλώσεις.

Σε ότι αφορά καθαρά το αγωνιστικό σκέλος του ματς οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ με τη λήξη του πρώτου δεκαλέπτου όπου προηγήθηκαν με 33-14, με τον ΟΦΗ να βελτιώνεται επιθετικά στο δεύτερο δεκάλεπτο αλλά να εξακολουθεί να βρίσκεται πίσω στο σκορ με 54-41 με την λήξη του ημχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά αυτή με την λήξη του ανέβηκε στο +17 για τον Πανερυθραϊκό (75-58) για να έρθει φυσιολογικά στο τελευταίο δεκάλεπτο το τελικό 91-71.

Από τον ΟΦΗ διακρίθηκαν οι Αγαπιάδης και Μποχωρίδης που σημείωσαν από 13 πόντους ενώ από τους νικητές πρώτος σκόρερ ήταν ο Σκάνδαλος με 18 πόντους.

Τα δεκάλεπτα : Α' 33-14, Β' 54-41, Γ' 75-58, Δ' 91-71

Πανερυθραϊκός (Χουχούλης): Παππάς 5, Νικολακόπουλος, Καλλιανώτης 10 (2), Ντουζίδης 4, Βουγιούκας 10, Σκάνδαλος 18 (2), Γιαουρτόγλου 6 (2), Στάθης 18 (1), Αντωνίου 6 (1), Στασινόπουλος 2, Λυκογιάννης 10

ΟΦΗ (Β. Ράλλης): Λιανός 7, Μποχωρίδης 13 (2), Κριθινάκης, Καρλάφτης, Καραδολάμης 5 (1), Αγαπιάδης 13, Τασιούδης 6, Πάλλης 8, Καραθωμάς, Πετράκης 7 (1), Μπουμπάρης 12.