Δευτέρα, 16 Σεπτεμβρίου 2019

Το πρόγραμμα της Β΄Εθνικής, στις 6 /10 το πρώτο τζάμπολ

Δευτέρα, 19 Αυγούστου 2019 21:00 Γράφτηκε από τον

Όπως σας ενημερώσαμε νωρίτερα από το Prismasport.gr  (δείτε εδώ) με τον Έσπερο εκτός έδρας στις 6 Οκτωβρίου το πρώτο τζάμπολ για την ομάδα μπάσκετ του ΟΦΗ, στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής.

Στο Κύπελλο Ελλάδος, ο ΟΦΗ θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας σε νοκ-άουτ αναμέτρηση τον Πρωτέα Βούλας, στις 18 Σεπτεμβρίου!

Στην κλήρωση, που έγινε στα γραφεία της ΕΟΚ, τον ΟΦΗ εκπροσώπησαν ο πρόεδρος της Επιτροπής μπάσκετ Μανόλης Αλεξάκης και το μέλος της επιτροπής Γιώργος Τζωρακολευθεράκης.

 Αναλυτικά το πρόγραμμα της Β' Εθνικής:

 1η αγωνιστική - 6/10/19 

Αιγάλεω-Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας
Εσπερος-ΟΦΗ
ΑΣΕ Δούκα-Παγκράτι
Πανερυθραικος-Πανελευσινιακός
Μανδραικος-Πεντέλη
Εθνικός-Παπάγου
ΝΕ Μεγαρίδος-Πρωτέας Βούλας
ΚΑΟ Μελισσίων-Μαρούσι

2η αγωνιστική - 13/10/19

ΟΦΗ-Αιγάλεω

Παγκράτι-Εσπερος
Πανελευσινιακός-ΑΣΕ Δούκα
Πεντέλη-Πανερυθραϊκός
Παπάγου-Μανδραϊκός
Πρωτέας Βούλας-Εθνικός
Μαρούσι-ΝΕ Μεγαρίδος
Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας-ΚΑΟ Μελισσίων

3η αγωνιστική - 20/10/19

Αιγάλεω-Παγκράτι
Εσπερος-Πανελευσινιακος
ΑΣΕ Δούκα-Πεντέλη
Πανερυθραϊκός-Παπάγου
Μανδραϊκός-Πρωτέας Βούλας
Εθνικός-Μαρούσι
ΝΕ Μεγαρίδος-ΚΑΟ Μελισσίων
Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας-ΟΦΗ

4η αγωνιστική - 27/10/19

Πανελευσινιακός-Αιγάλεω
Πεντέλη-Εσπερος
Παπάγου-ΑΣΕ Δούκα
Πρωτέας Βούλας-Πανερυθραϊκός
Μαρούσι-Μανδραϊκός
ΚΑΟ Μελισσίων-Εθνικός
ΝΕ Μεγαρίδος-Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας
Παγκράτι-ΟΦΗ

5η αγωνιστική - 3/11/19

Αιγάλεω-Πεντέλη
Εσπερος-Παπάγου
ΑΣΕ Δούκα-Πρωτέας Βούλας
Πανερυθραϊκός-Μαρούσι
Μανδραϊκός-ΚΑΟ Μελισσίων
Εθνικός-ΝΕ Μεγαρίδος
Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας-Παγκράτι
ΟΦΗ-Πανελευσινιακός

6η αγωνιστική - 10/11/19

Παπάγου-Αιγάλεω
Πρωτέας Βούλας-Εσπερος
Μαρούσι-ΑΣΕ Δούκα
ΚΑΟ Μελισσίων-Πανερυθραϊκός
ΝΕ Μεγαρίδος-Μανδραϊκός
Εθνικός-Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας
Πεντέλη-ΟΦΗ
Πανελευσινιακός-Παγκράτι

7η αγωνιστική - 16/11/19

Αιγάλεω-Πρωτέας Βούλας
Εσπερος-Μαρούσι
ΑΣΕ Δούκα-ΚΑΟ Μελισσίων
Πανερυθραϊκός-ΝΕ Μεγαρίδος
Μανδραϊκός-Εθνικός
Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας-Πανελευσινιακός
ΟΦΗ-Παπάγου
Παγκράτι-Πεντέλη

8η αγωνιστική - 24/11/19

Μαρούσι-Αιγάλεω
ΚΑΟ Μελισσίων-Εσπερος
ΝΕ Μεγαρίδος-ΑΣΕ Δούκα
Εθνικός-Πανερυθραϊκός
Μανδραϊκός-Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας
Πρωτέας Βούλας-ΟΦΗ
Παπάγου-Παγκράτι
Πεντέλη-Πανελευσινιακός

9η αγωνιστική - 1/12/19

Αιγάλεω-ΚΑΟ Μελισσίων
Εσπερος-ΝΕ Μεγαρίδος
ΑΣΕ Δούκα-Εθνικός
Πανερυθραϊκός-Μανδραϊκός
Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας-Πεντέλη
ΟΦΗ-Μαρούσι
Παγκράτι-Πρωτέας Βούλας
Πανελευσινιακός-Παπάγου

10η αγωνιστική - 8/12/19

ΝΕ Μεγαρίδος-Αιγάλεω
Εθνικός-Εσπερος
Μανδραϊκός-ΑΣΕ Δούκα
Πανερυθραϊκός-Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας
ΚΑΟ Μελισσίων-ΟΦΗ
Μαρούσι-Παγκράτι
Πρωτέας Βούλας-Πανελευσινιακός
Παπάγου-Πεντέλη

11η αγωνιστική - 15/12/19

Αιγάλεω-Εθνικός
Εσπερος-Μανδραϊκός
ΑΣΕ Δούκα-Πανερυθραϊκός
Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας-Παπάγου
ΟΦΗ-ΝΕ Μεγαρίδος
Παγκράτι-ΚΑΟ Μελισσίων
Πανελευσινιακός-Μαρούσι
Πεντέλη-Πρωτέας Βούλας

12η αγωνιστική - 22/12/19

Μανδραϊκός-Αιγάλεω
Πανερυθραϊκός-Εσπερος
ΑΣΕ Δούκα-Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας
Εθνικός-ΟΦΗ
ΝΕ Μεγαρίδος-Παγκράτι
ΚΑΟ Μελισσίων-Πανελευσινιακός
Μαρούσι-Πεντέλη
Πρωτέας Βούλας-Παπάγου

13η αγωνιστική - 5/1/20

Αιγάλεω-Πανερυθραϊκός
Εσπερος-ΑΣΕ Δούκα
Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας-Πρωτέας Βούλας
ΟΦΗ-Μανδραϊκός
Παγκράτι-Εθνικός
Πανελευσινιακός-ΝΕ Μεγαρίδος
Πεντέλη-ΚΑΟ Μελισσίων
Παπάγου-Μαρούσι

14η αγωνιστική - 12/1/20

ΑΣΕ Δούκα-Αιγάλεω
Εσπερος-Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας
Πανερυθραϊκός-ΟΦΗ
Μανδραϊκός-Παγκράτι
Εθνικός-Πανελευσινιακός
ΝΕ Μεγαρίδος-Πεντέλη
ΚΑΟ Μελισσίων-Παπάγου
Μαρούσι-Πρωτέας Βούλας

15η αγωνιστική - 19/1/20

Αιγάλεω-Εσπερος
Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας-Μαρούσι
ΟΦΗ-ΑΣΕ Δούκα
Παγκράτι-Πανερυθραϊκός
Πανελευσινιακός-Μανδραϊκός
Πεντέλη-Εθνικός
Παπάγου-ΝΕ Μεγαρίδος
Πρωτέας Βούλας-ΚΑΟ Μελισσίων

16η αγωνιστική - 26/1/20

Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας-Αιγάλεω
ΟΦΗ-Εσπερος
Παγκράτι-ΑΣΕ Δούκα
Πανελευσινιακός-Πανερυθραϊκός
Πεντέλη-Μανδραϊκός
Παπάγου-Εθνικός
Πρωτέας Βούλας-ΝΕ Μεγαρίδος
Μαρούσι-ΚΑΟ Μελισσίων

17η αγωνιστική - 2/2/20

Αιγάλεω-ΟΦΗ
Εσπερος-Παγκράτι
ΑΣΕ Δούκα-Πανελευσινιακός
Πανερυθραϊκός-Πεντέλη
Μανδραϊκός-Παπάγου
Εθνικός-Πρωτέας Βούλας
ΝΕ Μεγαρίδος-Μαρούσι
ΚΑΟ Μελισσίων-Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας

18η αγωνιστική - 9/2/20

Παγκράτι-Αιγάλεω
Πανελευσινιακός-Εσπερος
Πεντέλη-ΑΣΕ Δούκα
Παπάγου-Πανερυθραϊκός
Πρωτέας Βούλας-Μανδραϊκός
Μαρούσι-Εθνικός
ΚΑΟ Μελισσίων-ΝΕ Μεγαρίδος
ΟΦΗ-Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας

19η αγωνιστική - 23/2/20

Αιγάλεω-Πανελευσινιακός
Εσπερος-Πεντέλη
ΑΣΕ Δούκα-Παπάγου
Πανερυθραϊκός-Πρωτέας Βούλας
Μανδραϊκός-Μαρούσι
Εθνικός-ΚΑΟ Μελισσίων
Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας-ΝΕ Μεγαρίδος
ΟΦΗ-Παγκράτι

20η αγωνιστική - 29/2/20

Πεντέλη-Αιγάλεω
Παπάγου-Εσπερος
Πρωτέας Βούλας-ΑΣΕ Δούκα
Μαρούσι-Πανερυθραϊκός
ΚΑΟ Μελισσίων-Μανδραϊκός
ΝΕ Μεγαρίδος-Εθνικός
Παγκράτι-Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας
Πανελευσινιακός-ΟΦΗ

21η αγωνιστική - 8/3/20

Αιγάλεω-Παπάγου
Εσπερος-Πρωτέας Βούλας
ΑΣΕ Δούκα-Μαρούσι
Πανερυθραϊκός-ΚΑΟ Μελισσίων
Μανδραϊκός-ΝΕ Μεγαρίδος
Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας-Εθνικός
ΟΦΗ-Πεντέλη
Παγκράτι-Πανελευσινιακός

22η αγωνιστική - 15/3/20

Πρωτέας Βούλας-Αιγάλεω
Μαρούσι-Εσπερος
ΚΑΟ Μελισσίων-ΑΣΕ Δούκα
ΝΕ Μεγαρίδος-Πανερυθραϊκός
Εθνικός-Μανδραϊκός
Πανελευσινιακός-Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας
Παπάγου-ΟΦΗ
Πεντέλη-Παγκράτι

23η αγωνιστική - 22/3/20

Αιγάλεω-Μαρούσι
Εσπερος-ΚΑΟ Μελισσίων
ΑΣΕ Δούκα-ΝΕ Μεγαρίδος
Πανερυθραϊκός-Εθνικός
Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας-Μανδραϊκός
ΟΦΗ-Πρωτέας Βούλας
Παγκράτι-Παπάγου
Πανελευσινιακός-Πεντέλη

24η αγωνιστική - 29/3/20

ΚΑΟ Μελισσίων-Αιγάλεω
ΝΕ Μεγαρίδος-Εσπερος
Εθνικός-ΑΣΕ Δούκα
Μανδραϊκός-Πανερυθραϊκός
Πεντέλη-Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας
Μαρούσι-ΟΦΗ
Πρωτέας Βούλας-Παγκράτι
Παπάγου-Πανελευσινιακός

25η αγωνιστική - 5/4/20

Αιγάλεω-ΝΕ Μεγαρίδος
Εσπερος-Εθνικός
ΑΣΕ Δούκα-Μανδραϊκός
Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας-Πανερυθραϊκός
ΟΦΗ-ΚΑΟ Μελισσίων
Παγκράτι-Μαρούσι
Πανελευσινιακός-Πρωτέας Βούλας
Πεντέλη-Παπάγου

26η αγωνιστική - 12/4/20

Εθνικός-Αιγάλεω

Μανδραϊκός-Εσπερος
Πανερυθραϊκός-ΑΣΕ Δούκα
Παπάγου-Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας
ΝΕ Μεγαρίδος-ΟΦΗ
ΚΑΟ Μελισσίων-Παγκράτι
Μαρούσι-Πανελευσινιακός
Πρωτέας Βούλας-Πεντέλη

27η αγωνιστική - 26/4/20

Αιγάλεω-Μανδραϊκός
Εσπερος-Πανερυθραϊκός
Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας-ΑΣΕ Δούκα
ΟΦΗ-Εθνικός
Παγκράτι-ΝΕ Μεγαρίδος
Πανελευσινιακός-ΚΑΟ Μελισσίων
Πεντέλη-Μαρούσι
Παπάγου-Πρωτέας Βούλας

28η αγωνιστική - 3/5/20

Πανερυθραϊκός-Αιγάλεω
ΑΣΕ Δούκα-Εσπερος
Πρωτέας Βούλας-Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας
Μανδραϊκός-ΟΦΗ
Εθνικός-Παγκράτι
ΝΕ Μεγαρίδος-Πανελευσινιακός
ΚΑΟ Μελισσίων-Πεντέλη
Μαρούσι-Παπάγου

29η αγωνιστική - 10/5/20

Αιγάλεω-ΑΣΕ Δούκα
Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας-Εσπερος
ΟΦΗ-Πανερυθραϊκός
Παγκράτι-Μανδραϊκός
Πανελευσινιακός-Εθνικός
Πεντέλη-ΝΕ Μεγαρίδος
Παπάγου-ΚΑΟ Μελισσίων
Πρωτέας Βούλας-Μαρούσι

30η αγωνιστική - 17/5/20

Εσπερος-Αιγάλεω
Μαρούσι-Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας
ΑΣΕ Δούκα-ΟΦΗ
Πανερυθραϊκός-Παγκράτι
Μανδραϊκός-Πανελευσινιακός
Εθνικός-Πεντέλη
ΝΕ Μεγαρίδος-Παπάγου
ΚΑΟ Μελισσίων-Πρωτέας Βούλας

Το Κύπελλο Ελλάδος

Την Τετάρτη 18 Σεπτεμβρίου θα ξεκινήσει το Κύπελλο μπάσκετ των Ανδρών με τον ΟΦΗ να αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Πρωτέα Βούλας για την 1η αγωνιστική της Α΄ φάσης, ενώ ο νικητής θα παίξει στην 2η αγωνιστική με τη Δάφνη Δαφνίου (22/09).

Παίζουμε μπάλα και στο facebook, ακολουθήστε μας!

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)